Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
08 września 2016

Bell Helicopter jest żywotnie zainteresowany w nawiązaniu współpracy z polskim przemysłem lotniczym i obronnym w celu wsparcia programu Kruk. Przez minione miesiące 2016 Amerykanie współpracowali z polskimi przedsiębiorstwami, wspólnie poszukując możliwości współpracy przy wsparciu eksploatacji śmigłowca uderzeniowego AH-1Z Viper w Polsce, skupiając się na zarządzaniu programem i zdolnościach, montażu śmigłowców i produkcji głównych zespołów śmigłowca.

Bell Helicopter jest żywotnie zainteresowany w nawiązaniu współpracy z polskim przemysłem lotniczym i obronnym w celu wsparcia programu Kruk, oferując śmigłowiec uderzeniowy AH-1Z Viper / Zdjęcie: Bell Helicopter

W dn. 20-24 czerwca przedstawiciele Bell Helicopter i innych przedsiębiorstw wchodzących w skład Team Viper: Lockheed Martin, General Electric, Northrop Grumman i Thales, przeprowadzili wiele rozmów i warsztatów z polskimi podmiotami państwowymi i prywatnymi sektora lotniczego i obronnego. W tym samym tygodniu podpisano porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową, a także z WZL-1, dowodzące, że Bell Helicopter chce zacieśnić więzi z potencjalnymi partnerami z Polski.

Przedstawiciele Viper Team rozmawiali z niemal 40 polskimi przedsiębiorstwami branży obronnej w celu zapoznania się z ich zdolnościami technicznymi i możliwościami współpracy pomiędzy Bell Helicopter, Team Viper i polskim podmiotami. Bell Helicopter zorganizował warsztaty, podczas których inżynierowie zaangażowani w program H-1, eksperci w dziedzinie współpracy przemysłowej, produkcji, wsparcia technicznego, logistyki i łańcucha dostaw, wraz z kolegami z Team Viper, rozmawiali bezpośrednio ze swoimi odpowiednikami z polskich przedsiębiorstw.

Polska zaczyna program zakupów zbrojeniowych, w związku z czym Bell Helicopter chce zaoferować naszemu krajowi śmigłowiec uderzeniowy AH-1Z Viper, zdolny do zwalczania zagrożeń na współczesnym polu walki, przeznaczony dla krajów poszukujących przystępnych cenowo i nowoczesnych śmigłowców. Viper jest członkiem rodziny H-1 i razem z wielozadaniowym UH-1Y Venom, z którym ma 85% wspólnych części, mogą być doskonałym środkiem odstraszania dla każdego przeciwnika Sił Zbrojnych RP.

Naszym celem jest sprzedaż śmigłowców do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jak Czechy, Węgry, Rumunia i oczywiście Polska. Jeżeli Polska zdecyduje się na zamówienie AH-1Z Viper, Korpus Piechoty Morskiej i rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki zapewnią im wsparcie. USMC chce współpracować z Siłami Zbrojnymi RP, a częścią porozumienia będzie wspólne szkolenie załóg latających i personelu obsługowego - powiedział mjr Gary Shill, odpowiedzialny za wsparcie AH-1Z z ramienia USMC.

Dzięki wysokiemu stopniowi podobieństwa konstrukcji AH-1Z i UH-1Y Venom będziemy mogli utworzyć grupę użytkowników śmigłowców obydwu typów, wspólnie realizujących szkolenie pilotów, mechaników, a nawet produkcję - dodał płkDavid Walsh.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.