Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

08 września 2016

Jednym z nielicznych sukcesów eksportowych polskiego przemysłu zbrojeniowego jest sprzedaż uzbrojenia i sprzętu wojskowego do Nigerii. Trafiają tam samochody terenowe, kamizelki kuloodporne, broń strzelecka i namioty.

Honkery, które trafią do kadetów nigeryjskiej Akademii Obrony, wyposażono w nowy 176-konny diesel Andoria i dwa 55-litrowe zbiorniki paliwa. Jeden z nich jest wystawiany na MSPO / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Powstałe w 1994 przedsiębiorstwo Himgrash International Nigeria z Abudży jest czołowym dystrybutorem produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego w tym afrykańskim kraju. Od 2012 do nigeryjskich sił zbrojnych i służb mundurowych trafia sprzęt wytwarzany nad Wisłą. Wówczas spółka z Ostrowa Wielkopolskiego zawarła porozumienie o dostawie nigeryjskiej policji kompletnego obozu polowego, składającego się z m.in. 24 dziesięcioosobowych namiotów. 

Rok później rozpoczęto negocjacje w sprawie sprzedaży broni strzeleckiej. W 2014 Fabryka Broni podpisała dwie umowy na dostawę do jednostek specjalnych armii nigeryjskich 1,5 tys. karabinków Beryl M762 do amunicji 7,62 mm x 39.  

W kolejnych latach spółka Himgrash International Nigeria pośredniczyła w dostawach indywidualnych osłon balistycznych Maskpolu oraz uzbrojenia strzeleckiego ZM Tarnów (karabinów maszynowych UKM-2000P i karabinów wyborowych Alex-338). 

W 2015 przedsiębiorstwo z Abudży kupiło z własnych środków trzy testowe samochody terenowe Honker 4x4, które zostały przekazane do prób do wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Inwestycja okazała się trafiona, gdyż zaowocowało zamówieniami najpierw na 10 Honkerów Skorpion 4x4 dla wojsk lotniczych Nigerii (mają być wykorzystywane przez żołnierzy ochrony lotnisk), a następnie 12 wozów 6x4, w odmianie do transportu 20 osób dla nigeryjskiej Akademii Obrony w Kadunie. Te ostatnie pojazdy powinny trafić do Nigerii do końca września. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.