Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
26 kwietnia 2017

Powiedzieć, że we współczesnym świecie komunikacja i koordynacja jest kluczowym czynnikiem w akcjach ratunkowych, to tyle, co nie powiedzieć nic. Jednak doświadczenia z ostatnich wydarzeń wyraźnie pokazują, że w kwestiach spójnego i efektywnego systemu łączności oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Przykładem rozwiązań, mogących znacznie usprawnić działania w sytuacjach kryzysowych – np. klęsk żywiołowych czy też poważnych wypadków komunikacyjnych, kiedy niezbędna jest sprawna koordynacja działań Policji, Pogotowania i Straży Pożarnej – są systemy zaprojektowane w spółkach Grupy WB / Zdjęcie: Grupa WB

Obecnie każda ze służb, mająca zapewnić nam bezpieczeństwo, korzysta de facto z innego rodzaju rozwiązań komunikacyjnych i często jest tak, że wzajemna koordynacja działań nie jest tak sprawna i efektywna, jak mogłaby być. Na szczęście współczesna technologia zapewnia skuteczną odpowiedź na to wyzwanie. Przykładem rozwiązań, mogących znacznie usprawnić działania w sytuacjach kryzysowych – np. klęsk żywiołowych czy też poważnych wypadków komunikacyjnych, kiedy niezbędna jest sprawna koordynacja działań Policji, Pogotowania i Straży Pożarnej – są systemy zaprojektowane w spółkach Grupy WB.

Platforma Integracji Komunikacji
Potrzeba zintegrowanej łączności dla służb reagowania kryzysowego pojawiła się po wielkiej powodzi w 1997. Początkowo miała być ona oparta na systemie radiołączności w standardzie TETRA. Jednak po ponad 20 latach od tamtego czasu nadal nie doczekaliśmy się systemu, w którym mogłyby się ze sobą komunikować poszczególne służby. Wręcz przeciwnie, większość służb, inwestując znaczne środki, rozwinęła własne systemy radiołączności oparte o różne standardy i technologie. Nie zawsze kompatybilne ze sobą. Odpowiedzią na ten problem jest Platforma Integracji Komunikacji (PIK), opracowana i wdrożona przez spółkę MINDMADE z Grupy WB.

System PIK został stworzony z myślą o różnego rodzaju służbach, które muszą dysponować stałą, pewną łącznością, zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną. Istotą działania systemu PIK jest sieć mobilnych i stacjonarnych bram komunikacyjnych. Bramy te są wyposażone w interface kompatybilny z systemem radiołączności danej służby i komunikują się z pozostałymi elementami systemu. Dzięki temu, system PIK zapewnia łączność w sytuacjach kryzysowych wszystkim służbom, które są zaangażowane w opanowanie sytuacji kryzysowej.

Wielostanowiskowy System Dyspozytorski
W przypadku współdziałania różnego rodzaju służb, oprócz samej łączności, równie istotna jest kwestia efektywnego zarządzania prowadzoną akcją ratunkową. W tym celu, aby możliwe maksymalnie ułatwić proces zarządzania w sytuacji kryzysowej, inżynierowie Grupy WB ze spółki RADMOR opracowali Wielostanowiskowy System Dyspozytorski.

Charakteryzuje się on otwartą architekturą wewnętrzną, dzięki czemu wszystkie moduły dostępne w ramach WSD są niezależne i można je konfigurować według indywidulanych potrzeb danej służby. Dzięki takiej konstrukcji, można w bardzo prosty sposób dostosować System Dyspozytorski do specyfiki prowadzonej akcji ratunkowej oraz zaangażowanych w nią służb. W połączeniu z system PIK, WSD oferuje służbom mundurowym kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające łączność, a następnie sprawne zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Zapraszamy na stoisko GRUPY WB podczas targów EUROPOLTECH, HALA A pawilon A 52.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.