Airbus zajmuje się produkcją na rzecz programów kosmicznych w wielu lokalizacjach w Europie: we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, a ostatnio także w Polsce.
Kosmiczny dział Airbusa jest obecny w naszym kraju od 2008. W 2010, razem z Centrum Badań Kosmicznych PAN, powołał do życia spółkę joint-venture Astri Polska. W produkcję na rzecz europejskich programów kosmicznych zaangażowane są także zakłady PZL-Okęcie w Warszawie, będące własnością Airbusa.
Obecnie polskie przedsiębiorstwa Airbusa są zaangażowane w produkcję na rzecz kilku programów kosmicznych. Jednym z nich jest MetOp-SG, wspólny program Airbusa i Europejskiej Agencji Kosmicznej dotyczący budowy satelitów meteorologicznych nowej generacji. Polacy współpracują także przy programie Biomass, budowy satelitów do pomiaru ilości biomasy i dwutlenku węgla uwięzionego w lasach oraz monitorowania ich zmian w czasie. Innym programem kosmicznym Airbusa z polskim udziałem jest program JUICE – JUpiter ICy moons Explorer – budowy satelity do badania księżyców Jowisza.
Na przełomie listopada i grudnia, na terenie zakładów PZL-Okęcie Airbus otworzył nowy zakład, tzw. clean room: kompleks pomieszczeń sterylnych. Nowy budynek o powierzchni 500 m² zawiera, oprócz biur i innych pomieszczeń, pomieszczenia sterylne klasy ISO 7-8. W pomieszczeniach tych temperatura, wilgotność i maksymalna liczba cząsteczek w powietrzu są ściśle monitorowane. Pomieszczenia sterylne na Okęciu są obecnie używane do produkcji wiązek elektrycznych – kluczowego elementu, który łączy różne elektroniczne zespoły i podzespoły satelity. W przyszłości będzie można w nich montować jeszcze bardziej zaawansowane podzespoły do satelitów i rakiet nośnych, a nawet małe satelity.
Jean-Francois Petit, szef sprzedaży programów kosmicznych Airbusa na Polskę, podkreśla, że udział w pracach na rzecz programów kosmicznych wymaga współpracy z polskimi uczelniami wyższymi w zakresie kształcenia kadr. Airbus współpracuje w tym zakresie m.in. z Wojskową Akademią Techniczną i Politechniką Warszawską.