TTcomm przedstawia na MSPO demonstrator technologii, nazwany Uniwersalną Mobilną Stacją Satelitarną. Jest to system zamontowany na przyczepie, zdolny do transportu na pokładach samolotów CASA C-295M.
TTComm z Mińska Mazowieckiego dostarczył już wojsku systemy łączności satelitarnej, które zostały wykorzystane do zapewnienia komunikacji z naszymi żołnierzami, działającymi w Iraku, Afganistanie, Kongu, a nawet Pakistanie (typowe, dedykowane terminale wojskowe dostarczają jednak Wojskowe Zakłady Łączności w Zegrzu, a by spiąć cały system w spójną całość, konieczne jest jeszcze wybudowanie stacji stacjonarnej HUB z prawdziwego zdarzenia). Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach, TTcomm opracował demonstrator Uniwersalnej Mobilnej Stacji Satelitarnej. Jest to propozycja dla wojska, które stopniowo i stosunkowo konsekwentnie rozwija systemy satelitarne. Przedsiębiorstwo liczy na zainteresowanie szczególnie Sił Powietrznych RP.
UMSS ma stanowić samodzielne ogniwo węzła łączności. Może być transportowana w dowolne miejsce i w ciągu 5 minut jest w stanie rozpocząć pracę w paśmie Ku, C lub X, w zależności od zamontowanego promiennika. Antena - importowana z USA jednostka o średnicy 1,8 m - sama pozycjonuje się do żądanego satelity.
Została ona zamontowana na specjalnie opracowanej, jednoosiowej przyczepie, która może być holowana przez dowolny typ pojazdu wojskowego. Całą elektronikę umieszczono w pyłoszczelnym kontenerze. Modułowa budowa zapewnia możliwość szybkiej wymiany uszkodzonej części. W stacji zastosowano wszystkie dostępne militarne interfejsy liniowe, niezbędne do podłączenia stacji do węzła telekomunikacyjnego lub urządzeń użytkownika.