Reklama
Reklama

Emirates zrezygnują z 40% A380

Według lokalnych mediów, linie Emirates z ZEA planują wycofanie z eksploatacji 40% swojej floty dużych samolotów pasażerskich Airbus A380. Decyzja miała zapaść 2 tygodnie temu. 46 A380 może już nigdy nie latać z pasażerami.

Zdjęcie: Emirates

Linie z Dubaju są największym na świecie operatorem A380. Dysponują 115 samolotami tego typu, a mają odebrać jeszcze 8. Tymczasem szef Emirates, Tim Clark ocenia, że całe linie po kryzysie związanym z koronawirusem będą mniejsze o 20-30% niż przed nim. Taki będzie też poziom redukcji zatrudnienia personelu Emirates.

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.