Reklama
Reklama

Katastrofa Skytrucka w Nepalu

Dziś około południa mały samolot transportowy PZL M28 Skytruck armii Nepalu wykonywał lot z Surkhet do Simikot w dystrykcie Humla. Na jego pokładzie znajdowało się 3 członków załogi. Samolot transportował żywność (głównie ryż). Z powodu złych warunków atmosferycznych na lotnisku docelowym, maszyna została skierowana do Bajura w dystrykcie Bajura. Tam podczas próby lądowania, ok. 12:10 czasu lokalnego, samolot wypadł z pasa i skapotował. Wrak znaleziono ok. 50 m od osi pasa.

Wrak samolotu M28 Skytruck, który rozbił się w Bajura w Nepalu / Zdjęcie: kathmandupost

W wyniku katastrofy pilot samolotu, płk Kailash Gurung zginął na miejscu. Drugi pilot Anita Ale i steward Purna Bahadur Khadka zostali ranni. W stanie krytycznym do szpitala Kohalpur w Banke przewiózł ich samolot Sita Airlines.

Prawdopodobną przyczyną katastrofy były warunki atmosferyczne. W rejonie lądowania wiał silny boczny wiatr.

Rozbity samolot to PZL M28-05 Skytruck nr rej. RAN-48, nr ser. AJE003-02. Do królewskiej armii Nepalu trafił w lutym 2004.

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.