Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na RCOH zawarty

Marynarka wojenna, 02 kwietnia 2013

US Navy zawarła ostateczne porozumienie w sprawie remontu i modernizacji atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS Abraham Lincoln (CVN 72).Program wymiany paliwa jądrowego, remontu i modernizacji USS Abraham Lincoln (CVN 72) ma trwać do listopada 2016. Jest to już 5. atomowy lotniskowiec typu Nimitz podawany RCOH. Jednocześnie jako pierwszy przejdzie on rozszerzoną modyfikację, przygotowującą go do bazowania myśliwców wielozadaniowych F-35C Lightning II / Zdjęcie: US Navy

Porozumienie zostało zawarte w ostatnich dniach marca. Jego wartość wynosi ok. 2,6 mld USD. W ramach jego realizacji, USS Abraham Lincoln zostanie poddany kompleksowemu programowi wymiany paliwa jądrowego, remontu i modernizacji (Refueling and Complex Overhaul). Jest to standardowa procedura w przypadku lotniskowców typu Nimitz, przeprowadzana mniej więcej w połowie zakładanego na 50 lat resursu okrętów.

Zawarcie ostatecznego porozumienia w sprawie RCOH USS Abraham Lincoln kończy kilkutygodniowy okres niepewności, który towarzyszył problemom US Navy związanych z zabezpieczeniem środków finansowych mających pokryć koszty prac remontowo-modernizacyjnych. Były one pokłosiem trudności towarzyszących ustaleniu budżetu obronnego USA na bieżący rok fiskalny.

Ich kres nastąpił wraz z podpisaniem przez prezydenta Baracka Obamę Consolidated and Further Continuing Appropriations Act of 2013, gwarantującego finansowanie wydatków budżetowych USA do 30 września br., a więc końca obecnego roku fiskalnego.

Poza wymianą paliwa jądrowego, RCOH zakłada zarówno remont pomieszczeń załogi i zbiorników okrętowych, jak i modernizację pokładu górnego, mostka i systemów bojowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.