Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

M-346 w konfiguracji produkcyjnej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 kwietnia 2008

Alenia Aermacchi 10 kwietnia ujawniła 3 egz. samolotu szkolno-bojowego M-346. W odróżnieniu od 2 prototypów, jest to maszyna w konfiguracji produkcyjnej, o zmniejszonej o 700 kg masie własnej.

Alenia Aermacchi (część koncernu Finmeccanica), może już teraz liczyć na sprzedaż 14 samolotów dla włoskich wojsk lotniczych. Oprócz tego intensywnie promuje swój produkt za granicą: w kilku krajach europejskich - już niedługo również w Polsce - a także w ZEA, Singapurze, Chile i Malezji / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Uroczystość pokazu samolotu przedprodukcyjnego odbyła się w zakładach przedsiębiorstwa w Venegono Superiore, z udziałem najwyższych rangą przedstawicieli wojska i przemysłu.

W stosunku do dwóch prototypów (pierwszy z nich został oblatany w lipcu 2004), przekonstruowano strukturę płatowca, pod kątem zmniejszenia masy i ułatwień dla prowadzenia prac serwisowych. Zmieniono również system kontroli lotu, w tym komputery pokładowe, dostarczone przez Alenia SIA i SELEX communications. O 200 kg zwiększono pojemność wewnętrznych zbiorników paliwa.

Zmniejszenie masy osiągnięto głównie przez odchudzenie części podzespołów, przekonstruowanie struktur skrzydeł, goleni podwozia głównego, jak również zwiększenie wykorzystania kompozytów i tytanu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.