Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chile kupiło mini-bsl SpyLite

Wojska lądowe, 08 kwietnia 2013

Wojska lądowe Chile zakupiły mini-bsl SpyLite. Ich producentem jest izraelska spółka BlueBird Aero Systems.

Zdjęcie: BlueBird Aero Systems

Zgodnie z tradycją, producent nie poinformował o wartości kontraktu, ani ilości dostarczonych bezzałogowców. Terminy dostaw także nie zostały podane do publicznej wiadomości.

SpyLite jest mini-bsl z napędem elektrycznym, zdolnym do przekazywania danych wywiadowczych w czasie rzeczywistym. Może operować nawet przy silnym wietrze i w warunkach dużego zachmurzenia lub podczas deszczu.

Długotrwałość lotu SpyLite wynosi 4 h, a maksymalny zasięg transmisji to ponad 50 km.

Bezzałogowiec może być transportowany w plecaku, na pojeździe, lub operować ze stałej bazy. Lot odbywa się autonomicznie, po zaprogramowanej wcześniej trasie. SpyLite ląduje z użyciem spadochronu i poduszki powietrznej.

Filmy i obrazy zarejestrowane przez kamery TV i termowizyjną są oznaczane przy pomocy koordynat GPS i przesyłane do stacji naziemnej lub przenośnego terminala. Bezzałogowiec może być używany do tworzenia mapy terenu lub rozpoznania w terenie zurbanizowanym podczas konfliktów zbrojnych, misji pokojowych czy klęsk żywiołowych. Możliwe jest także zastosowanie go dla potrzeb odbiorców cywilnych.

Według oficjalnej informacji producenta SpyLite jest używany przez siły zbrojne Izraela od 2006, a także przez kilku odbiorców zagranicznych. Bezzałogowce tego typu wylatały w służbie już tysiące godzin.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.