Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LAAD 2013: Nowe bezzałogowce UVision

Wojska lądowe, 09 kwietnia 2013

Podczas odbywającej się w Rio de Janeiro wystawy LAAD izraelskie przedsiębiorstwo UVision zaprezentowało dwa nowe bezzałogowe statki latające.HERO-30 przeznaczony jest do rozpoznania dla potrzeb niewielkich oddziałów wojsk lądowych lub specjalnych

Pierwszym z nich jest zmodernizowana wersja rozpoznawczego HERO-30 (poprzednio oznaczonego jako Wasp). Jest to niewielki bsl o masie 3 kg, służący do oceny sytuacji taktycznej w przypadku zaangażowania oddziału w walce lub znalezienia się pod nieprzyjacielskim ostrzałem. Bezzałogowiec przeznaczony jest dla niewielkich pododdziałów piechoty i jednostek specjalnych.

Napędzany elektrycznie HERO-30 jest przenoszony w niewielkim zasobniku, który jednocześnie stanowi jego wyrzutnię. Długotrwałość lotu wynosi ok. 30 minut.

HERO-400 stanowi połączenie rozpoznawczego bsl i amunicji krążącej / Zdjęcia: UVision

Natomiast HERO-400 (znany wcześniej jako Blade Arrow), to 40-kg bsl napędzany silnikiem tłokowym, opracowany początkowo jako amunicja krążąca. Przenosi on nie tylko optoelektroniczne wyposażenie rozpoznawcze, ale także głowicę bojową o masie 8 kg.

HERO-400 może krążyć nad celem przez 4 h, śledząc cele stacjonarne lub ruchome o szczególnym znaczeniu. Zasięg wynoszący aż 150 km pozwala na użycie go jednocześnie jako taktycznego środka rozpoznania i precyzyjnego uzbrojenia.

Obydwa bezzałogowce są kierowane za pomocą tej samej stacji naziemnej i łączy informacyjnych. Na polu walki ich zdolności wzajemnie się dopełniają.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.