Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej RQ-11 dla US Army

Wojska lądowe, 11 kwietnia 2013

AeroVironment zawarła z wojskami lądowymi USA kolejny kontrakt na dostawę bezzałogowców RQ-11B Raven. Jego wartość to 13,8 mn USD.Docelowo na stanie US Army ma znajdować się 2300 bsl RQ-11B Raven / Zdjęcie: AeroVironment

Jest to już trzecie zamówienie US Army na bsl tego typu, będące pokłosiem umowy, zawartej na początku br. (Mini-bsl dla US Army, 2013-01-17). Od maja 2012 producent podpisał w wojskiem umowy opiewające na łączną kwotę 46,1 mln USD.

RQ-11B Raven używane są przez amerykańskie siły zbrojne do ochrony baz, rozpoznania tras konwojów, planowania misji i ochrony jednostek wykonujących zadania bojowe.

Transportowany w plecaku, startujący z ręki, bezzałogowiec o masie 2  kg operuje niezależnie od pory doby, przesyłając dane z rozpoznania w czasie rzeczywistym do przenośnej stacji naziemnej. Typowy zestaw składa się z  3 bsl, 2 stacji i części zamiennych.

Raven jest używany przez kilkanaście państw z całego świata (Raveny dla Kenii, 2012-07-21, Dania kupuje Raveny, 2007-09-12) i niemal wszystkie, oprócz US Navy, rodzaje amerykańskich sił zbrojnych.

Docelowo US Army ma dysponować ponad 2300 RQ-11B. Dostawa sprzętu zakupionego ostatnio ma zostać zrealizowana do 25 lipca br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.