Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy system łączności US Army

Wojska lądowe, 15 kwietnia 2013

US Army testuje nowy system łączności szczebla taktycznego, Capability Set 13 (CS 13). Za kilka miesięcy do Afganistanu zostanie wysłana pierwsza grupa bojowa wyposażona w jego elementy.Capability Set 13 (CS 13) ma bazować na łączach satelitarnych. Oferując uproszczony sposób transmisji informacji tekstowej / głosowej (dzięki m.in. zastosowaniu radiostacji Harris AN/PRC-117G), umożliwi efektywniejsze przesyłanie informacji operacyjnych pomiędzy wszystkimi jednostkami szczebla taktycznego. Uruchomienie systemu wymagać będzie modyfikacji pojazdów wojskowych US Army i wyposażenia ich m.in. w nowe urządzenia łączności satelitarnej

Nowy system testowany jest przez brygadowe zespoły bojowe (BCT) 10th Mountain Division z Fort Drum w stanie Nowy Jork. W najbliższych miesiącach system zostanie sprawdzony w rzeczywistych warunkach bojowych, gdy do Afganistanu wysłany zostanie 4th Brigade Combat Team.

CS 13 został opracowany na podstawie doświadczeń US Army wyniesionych z kilkuletniego zaangażowania bojowego w Iraku i Afganistanie. System wprowadza nową jakość łączności operacyjnej pomiędzy poszczególnymi szczeblami dowódczymi, od centrum operacyjnego BCT aż po pojedynczego żołnierza znajdującego się bezpośrednio na polu walki (nawet w odległości ponad 25 km).

System CS 13 ma opierać się na zastosowaniu różnorodnych środków łączności, zarówno w postaci radiostacji, jak i urządzeń do przesyłania wiadomości tekstowych / Zdjęcia: US Army

Nowy system zwiększa świadomość sytuacyjną poszczególnych dowódców oraz żołnierzy, udostępniając im rozwiązania zarezerwowane do tej pory głównie dla wojskowych znajdujących się w centrach operacji taktycznych. Docelowo, ma to usprawnić proces przesyłu informacji, upraszczając jednocześnie proces decyzyjny i minimalizując ryzyko błędu wynikającego z niewystarczającej wiedzy dowódców.

Według planów dowództwa wojsk lądowych USA, w CS 13 mają zostać wyposażone wszystkie BCT. W ciągu następnych 4 lat system będzie dostarczany 6 zespołom bojowym rocznie. W pierwszej kolejności nowe urządzenia mają trafiać do jednostek, które zostaną wysłane do Afganistanu, a także stacjonujących na Półwyspie Koreańskim.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.