Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przerwane testy HMS Ambush

Marynarka wojenna, 16 kwietnia 2013

Niespodziewana awaria przerwała realizowane u wybrzeży Szkocji testy morskie atomowego OP typu Astute, HMS Ambush (S120).HMS Ambush (S120) odholowywany do bazy Royal Navy w Clyde w Szkocji / Zdjęcie: Rob Edwards

Celem przerwanych testów była ostateczna ocena zdolności HMS Ambush, poprzedzająca formalne rozpoczęcie przez niego działań operacyjnych. Okręt został przekazany Royal Navy zaledwie przed kilkoma tygodniami (HMS Ambush w Royal Navy, 2013-03-04).

Brytyjski resort obrony nie podał szczegółów awarii. Wiadomo jednak, że w jej wyniku okręt musiał zostać odholowany do bazy Royal Navy w Clyde w Szkocji. Wynika z tego, że uszkodzeniu mógł ulec któryś elementów układu pędnego jednostki.

Awaria HMS Ambush, bez względu na jej rzeczywistą naturę, wpisuje się w szerszą serię problemów trapiących pierwsze atomowe OP typu Astute (Niesprawny Astute?, 2012-11-18, Londyn o HMS Astute, 2012-11-19). Ich usunięcie oraz zapewnienie jednostkom wymaganej niezawodności będzie kluczowym zadaniem, warunkującym realizację ogłoszonych w zeszłym tygodniu planów wysłania HSM Astute i HMS Ambush na pierwsze zamorskie misje w przeciągu najbliższych 12 miesięcy (Debiut operacyjny Astute coraz bliżej, 2013-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.