Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukces studentów PW na Aero Design

Lotnictwo cywilne, 21 kwietnia 2013

Drużyna z Politechniki Warszawskiej jako pierwsza w historii zawodów Aero Design West zdobyła trzy złote medale, triumfując we wszystkich klasach. Zwycięska drużyna ze Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE Politechniki Warszawskiej / Zdjęcie: SMKN SAE

Zawody Aero Design West, organizowane przez Society of Automotive Engineers (SAE), odbyły się w Van Nuys w Kalifornii w dniach od 12 do 14 kwietnia. Brali w nich udział studenci uczelni technicznych z całego świata, którzy skonstruowali bezzałogowe statki latające. W tegorocznych zawodach Polskę reprezentowały drużyny z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Ekipa z warszawskiej uczelni zdominowała tegoroczną imprezę, zdobywając złote medale we wszystkich klasach, jako pierwsza w historii Aero Design West.

W klasie Micro, samolotów o niewielkiej masie, napędzanych silnikami elektrycznymi lub spalinowymi, studenci z PW zdobyli nie tylko 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale także 1. miejsce za największy iloraz masy ładunku i całkowitej masy startowej oraz 2. miejsce za prezentację techniczną.

Klasa Regular to konkurencja, w której chodzi o przewiezienie jak ładunku o jak największej masie. Na ostateczny wynik wpływa także zgodność obliczeń z rzeczywistymi osiągami bsl. Drużyna z PW zdobyła w tej klasie aż trzy złote medale –  w klasyfikacji generalnej, za największą uniesioną  masę i za dokumentację techniczną.

W klasie Advanced startują wielosilnikowe bezzałogowce o rozpiętości skrzydeł powyżej 3 m. W tym przypadku  oprócz 1. miejsca w klasyfikacji generalnej warszawscy studenci zajęli także 3. miejsce za prezentację techniczną, a co najważniejsze – 1. miejsce za najdokładniejszy zrzut ładunku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń elektronicznych, wykonanych w całości samodzielnie, udało im się – jako jedynym – zrzucić ładunek w wyznaczonej strefie. Warto podkreślić, że dotychczas nie udało się tego dokonać nikomu.

Studenci z SMKN SAE startują w konkursie Aero Design od 1991.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.