Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces studentów PW na Aero Design

Lotnictwo cywilne, 21 kwietnia 2013

Drużyna z Politechniki Warszawskiej jako pierwsza w historii zawodów Aero Design West zdobyła trzy złote medale, triumfując we wszystkich klasach. Zwycięska drużyna ze Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE Politechniki Warszawskiej / Zdjęcie: SMKN SAE

Zawody Aero Design West, organizowane przez Society of Automotive Engineers (SAE), odbyły się w Van Nuys w Kalifornii w dniach od 12 do 14 kwietnia. Brali w nich udział studenci uczelni technicznych z całego świata, którzy skonstruowali bezzałogowe statki latające. W tegorocznych zawodach Polskę reprezentowały drużyny z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Ekipa z warszawskiej uczelni zdominowała tegoroczną imprezę, zdobywając złote medale we wszystkich klasach, jako pierwsza w historii Aero Design West.

W klasie Micro, samolotów o niewielkiej masie, napędzanych silnikami elektrycznymi lub spalinowymi, studenci z PW zdobyli nie tylko 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale także 1. miejsce za największy iloraz masy ładunku i całkowitej masy startowej oraz 2. miejsce za prezentację techniczną.

Klasa Regular to konkurencja, w której chodzi o przewiezienie jak ładunku o jak największej masie. Na ostateczny wynik wpływa także zgodność obliczeń z rzeczywistymi osiągami bsl. Drużyna z PW zdobyła w tej klasie aż trzy złote medale –  w klasyfikacji generalnej, za największą uniesioną  masę i za dokumentację techniczną.

W klasie Advanced startują wielosilnikowe bezzałogowce o rozpiętości skrzydeł powyżej 3 m. W tym przypadku  oprócz 1. miejsca w klasyfikacji generalnej warszawscy studenci zajęli także 3. miejsce za prezentację techniczną, a co najważniejsze – 1. miejsce za najdokładniejszy zrzut ładunku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń elektronicznych, wykonanych w całości samodzielnie, udało im się – jako jedynym – zrzucić ładunek w wyznaczonej strefie. Warto podkreślić, że dotychczas nie udało się tego dokonać nikomu.

Studenci z SMKN SAE startują w konkursie Aero Design od 1991.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.