Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Beechcraft na prostej

Lotnictwo cywilne, 24 kwietnia 2013

Bill Boisture, prezes Beechcrafta poinformował, że zarządzana przez niego spółka osiągnęła stabilną sytuację finansową. Jeszcze kilka miesięcy temu znajdowała się w stanie upadłości.

King Air 350i najlepiej sprzedający się model Beechcrafta / Zdjęcie: Beechcraft

Upadłość została ogłoszona w 2012, po przekroczeniu granicy 2 mld USD zadłużenia. W takiej kondycji została kupiona przez chińską Beijing Superior Aviation Technology, która zobowiązała się do przejęcia spółki w zamian za zapłacenie 1,79 mld USD długów (Sąd odebrał zarządowi premie, 2012-08-28). Na początku br., po uregulowaniu należności, sąd upadłościowy zdecydował o przywróceniu przedsiębiorstwu normalnego statusu.

Według prezesa Boisture, Beechcrat ma obecnie 495 mln USD długów i stabilną sytuację finansową. Program naprawczy wymagał jednak ograniczenia zatrudnienia o ok. 40% i w podobnym wymiarze powierzchni posiadanych obiektów. Szef spółki poinformował, że zakłady powoli zwiększają wielkość produkcji, korzystając z powolnego wzrostu zamówień. W 2008, ostatnim przedkryzysowym roku, Beechcraft sprzedał 435 samolotów. W ub.r. zaledwie 153 egzemplarze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.