Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Aero 2013: Plastikowy Mustang

Lotnictwo wojskowe, 26 kwietnia 2013

Polak potrafi, czyli Mustang z Polski na pokazach we Friedrichshafen. Replika ma wielkość 70% pierwowzoru.

Replika Mustanga polskiej produkcji w hali wystawowej prezentowała się wyśmienicie. Budziła zainteresowanie większości zwiedzających wystawę, bez względu na wiek / Zdjęcia: Ryszard Jaxa-Małachowski

Replika samolotu myśliwskiego P-51D Mustang wystawiona na Aero 2013 powstała w ciągu zaledwie 12 dni w Krośnie i prosto z montowni przyjechała na wystawę. Samolot napędzany 100-konnym silnikiem typu Rotax jest repliką sławnego myśliwca z II wojny światowej w skali 1:1,43 czyli stanowi 70% wielkości pierwowzoru. Jest całkowicie wykonana z kompozytów, ale zewnętrznie prawie idealnie odwzorowuje oryginał. Twórcy z Scale Models zadbali o to, aby na pokryciu zaznaczona była każda linia podziału blach i każdy nit. Nowoczesne metalizery pozwoliły na upodobnienie kompozytu do polerowanych blach duralowych.

Mustang budził ogromne zainteresowanie niemal wszystkich zwiedzających. Nie wszystkich jednak będzie na niego stać. Kosztuje bowiem 99 tys. Euro.

Jak będzie się sprzedawała replika Mustanga dowiemy się niedługo. Na razie musimy poczekać na jej oblot, planowany na czerwiec lub lipiec br.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.