Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Viraat jeszcze przez 3 lata

Marynarka wojenna, 29 kwietnia 2013

Jedyny obecnie indyjski lotniskowiec, INS Viraat (R 22), pozostanie w służbie jeszcze przez co najmniej 3 lata. Obecnie okręt przechodzi remont i prace mające na celu przedłużenie resursu.Stałe utrzymywanie przez Indie w linii przynajmniej jednego lotniskowca (na zdjęciu INS Viraat) jest istotne z punktu widzenia nowych wyzwań operacyjnych, przed jakimi staje indyjska marynarka wojenna. Są one związane z toczoną z ChRL rywalizacją strategiczną na wodach Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: US Navy

INS Viraat pozostaje w służbie od 54 lat, w tym od 1987 w strukturach marynarki wojennej Indii. Wcześniej służył w Royal Navy jako HMS Hermes. Od jesieni 2012 jednostka poddawana jest remontowi, mającemu przedłużyć jej resurs przynajmniej o kilka lat (Indie bez lotniskowca, 2013-03-11).

Potencjał operacyjny okrętu był w ostatnich latach poddawany coraz większej krytyce. Jego utrzymanie w linii jest jednak konieczne do czasu wprowadzenia do służby INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow). Jednostka, która pierwotnie miała zostać przekazana Indiom w grudniu 2012, poddawana jest obecnie serii testów (Nie będzie odszkodowania za INS Vikramaditya?, 2013-03-29). Mają one upewnić konstruktorów o rozwiązaniu zeszłorocznych problemów technicznych, wykrytych w trakcie jesiennych prób morskich (Naprawa INS Vikramaditya, 2013-01-25).

Wydłużenie resursu INS Viraat co najmniej o wspomniane 3 lata jest tym istotniejsze, że wciąż niepewny jest terminarz wdrażania do służby 2 rodzimych lotniskowców, INS Vikrant i INS Vishal (Kolejny indyjski lotniskowiec opóźniony, 2012-10-15). Program ich projektowania oraz budowy odnotował już w przeszłości kilkukrotne opóźnienie. Napotkane problemy techniczne zmusiły nawet konstruktorów do podjęcia decyzji o przeprojektowaniu drugiego ze wspomnianych okrętów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.