Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udane testy APAR

Marynarka wojenna, 30 kwietnia 2013

Thales poinformował o zakończonych morskich testach odbiorczych radaru wieloczynnościowego APAR (Active Phased Array Radar) zainstalowanego na duńskiej fregacie HDMS Peter Willemoes.APAR to radar z aktywną anteną fazowaną (AESA). Jego wielofunkcyjność przejawia się m.in. w możliwości detekcji i śledzenia pocisków manewrujących na małej wysokości, celów powietrznych oraz wspierania pokładowych systemów uzbrojenia, w tym m.in. pocisków RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (ESSM). Poza duńskimi fregatami typu Iver Huitfeldt (na zdjęciu HDMS Iver Huitfeldt), APAR znalazł także zastosowanie na holenderskich De Zeven Provinciën oraz niemieckich F124 Sachsen / Zdjęcie: Nosint

Testy zostały przeprowadzone w ostatnim czasie. Stanowią one element programu oceny rzeczywistych zdolności bojowych dostarczonych przez Thales Nederland radarów APAR, zainstalowanych na 3 duńskich fregatach typu Iver Huitfeldt.

Dzięki efektywnej współpracy z duńską agencją zamówień wojskowych (Forsvarets Materieltjeneste, FMT) testy morskie trwały wyjątkowo krótko, bo zaledwie tydzień. Standardowo tego typu badania zajmują ok. 3 tygodni.

Kontrakt na dostawę Duńczykom 3 zestawów APAR został zawarty jeszcze w 2006. Radary zostały zainstalowane na okrętach w latach 2011-2012. Na zdjęciu jeden z zestawów montowany w kwietniu 2011 na pokładzie HDMS Peter Willemoes / Zdjęcie Thales

Zakończone powodzeniem próby poprzedzają portowe próby odbiorcze. W ich trakcie sprawdzone zostaną zdolności okrętów do zwalczania statków powietrznych oraz działanie systemów kierowania ogniem. Program prób ma zakończyć się na początku 2014.


Drukuj Góra