Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa jordańskiego F-16

Lotnictwo wojskowe, 20 kwietnia 2008

W Jordanii w czasie lotu treningowego rozbił się myśliwiec F-16. Pilot zginął.

Do katastrofy doszło o 13:10 czasu lokalnego (11:10 GMT). Według wstępnych danych, przyczyną była awaria techniczna.

Jordania kupiła (po podpisaniu w lipcu 1994 umowy pokojowej z Izraelem) w latach 1997-1998 i 2003 w sumie 33 F-16A/B Block 15 ADF. W latach 2006-2007 dokupiła od Belgii i Holandii 25 używanych F-16A/B Block 20MLU. Obecnie jordańskie wojska lotnicze eksploatują ok. 30 F-16.


Drukuj Góra