Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelskie ataki na Syrię

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 05 maja 2013

Izraelskie samoloty zaatakowały cele w pobliży stolicy Syrii – Damaszku. To już kolejny atak izraelski na Syrię w tym tygodniu.

Dziś rano izraelskie samoloty zaatakowały trzy cele na przedmieściach Damaszku. Według zagranicznych dyplomatów, bombardowały bazę wojskową, magazyn amunicji i jednostkę obrony przeciwlotniczej w Sabura. Syryjska agencja SANA podała, że nalot był skierowany na wojskowy ośrodek badawczo-rozwojowy w Jamraya na zachód od Damaszku. Z kolei anonimowe źródła izraelskie mówią o ataku na składy irańskich pocisków rakietowych przeznaczonych dla Hezbollahu. Pojawiają się też spekulacje o ataku na składy broni chemicznej.

SANA podkreśliła, że izraelska agresja wspiera działania terrorystów (rebeliantów), którzy zostali niedawno wyparci z wielu zajętych przez nich wcześniej rejonów. W ten sposób utrudnia ustabilizowanie sytuacji w Syrii i przywrócenie bezpieczeństwa w tym kraju. W Damaszku zebrał się rząd, by omówić skutki izraelskiego ataku.

Dzisiejsze naloty to już drugi w tym tygodniu atak Izraela na Syrię. Poprzedni miał miejsce w nocy w czwartek, 30 kwietnia. Bombardowane były składy amunicji na lotnisku pod Damaszkiem. Ten atak został oficjalnie potwierdzony przez władze izraelskie.

Dziś rano rzecznik armii izraelskiej poinformował, że na północ, w pobliże granicy przemieszczono dwie baterie systemów przeciwrakietowych Iron Dome. Mają one chronić obszar Izraela przed atakami z Syrii, oficjalnie – terrorystycznymi, nieoficjalnie – także jednostek rządowych.

W związku z porannymi wydarzeniami premier Izraela opóźnił o 2 godziny wylot z oficjalną wizytą do ChRL.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.