Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RSS Swordsman w służbie

Marynarka wojenna, 06 maja 2013

Marynarka wojenna Singapuru przyjęła do służby drugi OP typu Archer, RSS Swordsman.RSS Swordsman na terenie bazy morskiej Changi. Za jego modernizację odpowiadała stocznia Kockums w szwedzkiej Karlskronie. Okręt został ponownie zwodowany na jesieni 2010. Pod koniec 2012 znalazł się na terenie Singapuru / Zdjęcie: Straits Times

Uroczystość przyjęcia okrętu do służby odbyła się w zeszłym tygodniu na terenie bazy morskiej Changi Naval Base. Udział wzięli w niej przedstawiciele resortu obrony Singapuru, a także korpusu oficerskiego marynarki wojennej, jak i przyszłej załogi okrętu.

Przyjęty do służby OP to 2. z jednostek typu Archer. Zostały one, wraz z RSS Archer, odkupione w 2005 od Szwecji. Zawarte porozumienie zakładało głęboką modernizację konstrukcji. Polegała ona m.in. na wydłużeniu kadłuba, zamontowaniu siłowni działającej niezależnie od powietrza atmosferycznego oraz wymianie elementów systemów bojowych i obserwacji pola walki (Drugie wodowanie Swordsmana, 2010-10-22).

Kluczowe było też zainstalowanie klimatyzacji, jako że okręt będzie teraz operował w diametralnie różnych warunkach niż dotychczas. Wcześniej jednostki działały w ramach szwedzkiej marynarki wojennej jako OP typu Västergötland.

Głównym zadaniem wprowadzonych do służby OP typu Archer będzie dozorowanie kontrolowanych przez Singapur akwenów wodnych. Uzupełnią one tym samym eksploatowane obecnie okręty typu Challenger. Wesprą też jednostki nawodne, w tym m.in. patrolowce typu Fearless i mające je zastąpić jednostki budowane przez Singapore Technologies Engineering (Nowe patrolowce dla Singapuru, 2013-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.