Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Czartery Dreamlinerem

Lotnictwo cywilne, 08 maja 2013

Rainbow Tours i PLL LOT podpisały dziś umowę o uruchomieniu połączeń czarterowych dalekiego zasięgu. Do Tajlandii, Meksyku czy na Sri Lankę turyści po raz pierwszy dolecą z Polski połączeniem czarterowym bez międzylądowań i przesiadek.Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Rainbow Tours będzie korzystał z Boeingów 787 PLL LOT. Dzięki użyciu samolotu długodystansowego całkowity czas podróży na dalekich trasach spadnie o połowę. Dziś lot do Meksyku trwa, łącznie z przesiadkami nawet 20 godz. Teraz skróci się do ok. 9 h.

W ofercie znajdą się loty do Bangkoku (Tajlandia), Cancun (Meksyk), Kolombo (Sri Lanka) i Varadero (Kuba). Touroperator proponuje zarówno wyjazdy pobytowe, jak i wycieczki objazdowe zaczynające się w tych miejscach.

Prezes Rainbow Tours Grzegorz Baszczyński stwierdził, że spodziewa się wzrostu zainteresowania wspomnianymi kierunkami nawet o 25%. Liczy na pasażerów, których dziś odstrasza długa i skomplikowana podróż.

Niestety, nowe połączenia będą uruchomione dopiero od listopada br. Jak mówi Sebastian Mikosz, do realizacji tych rejsów w sezonie zimowym będzie wydzielony jeden z pięciu Boeingów 787 PLL LOT. Będzie to możliwe, ponieważ jest to okres, w którym zapotrzebowanie na regularne połączenia dalekodystansowe maleje.

Umowa obejmuje tylko najbliższy sezon zimowy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.