Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy zmodernizowany Tornado dla Włoch

Lotnictwo wojskowe, 10 maja 2013

Alenia Aermacchi dostarczyła wczoraj wojskom lotniczym Włoch pierwszy zmodernizowany samolot Tornado ECR do konfiguracji RET 8.

Pierwszy włoski Tornado ECR w konfiguracji RET 8 / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Program unowocześnienia włoskich samolotów Tornado w wersji ECR (Electronic Combat / Reconnaissance – walki elektronicznej / rozpoznawczej) realizowany jest przez członków konsorcjum Panavia, w skład którego wchodzą Alenia Aermacchi, BAE Systems i Cassidian. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte w marcu br. (Modernizacja włoskich Tornado, 2013-03-11).

Używane obecnie przez Aeronautica Militare (włoskie wojska lotnicze) Tornado ECR służą do lokalizacji i obezwładniania nieprzyjacielskich stacji radiolokacyjnych kierujących działaniami obrony powietrznej przy pomocy kierowanych pocisków przeciwradiolokacyjnych.

Wyposażenie modernizowanych samolotów obejmuje zintegrowany układ nawigacyjny INS/GPS i wieloczynnościowy odbiornik umożliwiający wykonywanie lądowania na lotniskach wyposażonych w system lądowania według wskazań przyrządów (ILS) w warunkach ograniczonej widoczności, a także łącze informacyjne (MIDS), pozwalające na korzystanie z systemu nawigacyjnego TACAN.

W kabinie załogi zabudowane są nowe kolorowe wyświetlacze wielofunkcyjne. Dodatkowo nawigator dysponuje kolorowym wskaźnikiem TVTAB, zastępującym starszy wskaźnik monochromatyczny. Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne samolotu przystosowane jest do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG).

Nowe oprogramowanie zwiększa zdolność do identyfikacji i lokalizacji zagrożeń, a także pozwala na przenoszenie nowych pocisków przeciwradiolokacyjnych i bomb kierowanych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.