Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy zmodernizowany Tornado dla Włoch

Lotnictwo wojskowe, 10 maja 2013

Alenia Aermacchi dostarczyła wczoraj wojskom lotniczym Włoch pierwszy zmodernizowany samolot Tornado ECR do konfiguracji RET 8.

Pierwszy włoski Tornado ECR w konfiguracji RET 8 / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Program unowocześnienia włoskich samolotów Tornado w wersji ECR (Electronic Combat / Reconnaissance – walki elektronicznej / rozpoznawczej) realizowany jest przez członków konsorcjum Panavia, w skład którego wchodzą Alenia Aermacchi, BAE Systems i Cassidian. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte w marcu br. (Modernizacja włoskich Tornado, 2013-03-11).

Używane obecnie przez Aeronautica Militare (włoskie wojska lotnicze) Tornado ECR służą do lokalizacji i obezwładniania nieprzyjacielskich stacji radiolokacyjnych kierujących działaniami obrony powietrznej przy pomocy kierowanych pocisków przeciwradiolokacyjnych.

Wyposażenie modernizowanych samolotów obejmuje zintegrowany układ nawigacyjny INS/GPS i wieloczynnościowy odbiornik umożliwiający wykonywanie lądowania na lotniskach wyposażonych w system lądowania według wskazań przyrządów (ILS) w warunkach ograniczonej widoczności, a także łącze informacyjne (MIDS), pozwalające na korzystanie z systemu nawigacyjnego TACAN.

W kabinie załogi zabudowane są nowe kolorowe wyświetlacze wielofunkcyjne. Dodatkowo nawigator dysponuje kolorowym wskaźnikiem TVTAB, zastępującym starszy wskaźnik monochromatyczny. Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne samolotu przystosowane jest do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG).

Nowe oprogramowanie zwiększa zdolność do identyfikacji i lokalizacji zagrożeń, a także pozwala na przenoszenie nowych pocisków przeciwradiolokacyjnych i bomb kierowanych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra