Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dzień Niezwykłych Środków Transportu w Przasnyszu

Lotnictwo cywilne, 19 maja 2013

Wczoraj w Przasnyszu odbył się Dzień Niezwykłych Środków Transportu. Impreza o charakterze popularno – naukowym odbyła się na jeziorze Karwacz oraz na lotnisku Aeroklubu Północnego Mazowsza w Przasnyszu.

Poduszkowiec PRP-560 M podczas pokazów na jeziorze Karwacz

Organizatorem Dnia Niezwykłych Środków Transportu było Stowarzyszenie Młodzi w Regionie. Wsparcia organizatorom udzieliły władze samorządowe Powiatu Przasnyskiego, Aeroklub Północnego Mazowsza w Przasnyszu, Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz przedsiębiorstwo Hornet Ireneusz Kramarski z Nowego Dworu Mazowieckiego zajmujące się produkcją poduszkowców. Patronem medialnym Dnia Niezwykłych Środków Transportu była Agencja Lotnicza ALTAIR.

Wybór regionu północnego Mazowsza na miejsce organizacji imprezy uzasadnia rzeźba terenu i duża liczba zbiorników wodnych oraz znaczny obszar terenów podmokłych i trudno dostępnych. To właśnie na takich obszarach najlepiej sprawdzają się poduszkowce, aerostaty, czy wiatrakowce.

Licznie zgromadzona publiczność i zaproszeni goście reprezentujący Parlament, władze samorządowe, służby mundurowe oraz przedsiębiorców, mogli zapoznać się z możliwościami poduszkowców. Podczas imprezy zaprezentowany został poduszkowiec patrolowo-ratowniczy PRP-560 M.

Każdy z uczestników imprezy mógł osobiście przekonać się jakie walory użytkowe ma poduszkowiec, ponieważ organizatorzy zapewnili wszystkim chętnym możliwość odbycia bezpłatnej przejażdżki tym środkiem transportu. Największą radość z niej mieli oczywiście najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy uczestniczyli również w prelekcjach zorganizowanych przez organizatorów imprezy, zakończonych konkursem wiedzy o poduszkowcach.

Na zakończenie poseł Julia Pitera oraz dr Krzysztof Szafran wręczyli laureatom konkursów nagrody ufundowane przez Agencję Lotniczą ALTAIR.

W trakcie imprezy zorganizowano także pokazy lotnicze / Zdjęcia: Tomasz Drąg

Dodatkową atrakcją Dnia Niezwykłych Środków Transportu były pokazy lotnicze zorganizowane przez Aeroklub Północnego Mazowsza w Przasnyszu. Publiczność mogła podziwiać m.in. pilotaż indywidualny w wykonaniu Dariusza Barłożka, prezesa Aeroklubu Północnego Mazowsza, czy skoki spadochronowe. Oprócz tego zorganizowano pokaz statyczny statków powietrznych i prelekcję poświęconą technice lotniczej.

Sukces Dnia Niezwykłych Środków Transportu uzasadnia organizację tego typu imprez w przyszłości. Pozostaje zatem życzyć organizatorom przasnyskiej imprezy kolejnych równie udanych przedsięwzięć w przyszłości.


Drukuj Góra