Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Coraz bliżej służby USS Minnesota

Marynarka wojenna, 20 maja 2013

Marynarka wojenna USA poinformowała o zakończeniu kompletnych prób morskich wielozadaniowego okrętu podwodnego typu Virginia, USS Minnesota (SSN 783).

OP typu Virginia mają częściowo zastąpić jednostki typu Los Angeles. Na zdjęciu USS New Mexico (SSN 779) płynący w kierunku portu macierzystego – Naval Submarine Base New London / Zdjęcie: US Navy

Testy morskie składały się z 2 etapów. Pierwszy z nich, Alpha, zakładał ocenę funkcjonowania układu pędnego jednostki, a także jej właściwości zanurzeniowych. Jego finalizacja nastąpiła 6 maja (Pierwsze testy Minnesoty, 2013-05-08). Z kolei w ostatnich dniach USS Minnesota poddawany był 2. fazie prób (Bravo). Koncentrowała się ona m.in. na ocenie funkcjonowania systemów bojowych okrętu oraz ocenie stopnia redukcji jego echa akustycznego.

Zakończone próby potwierdzają sprawność okrętu oraz jego gotowość do wejścia do służby. Związana z tym uroczystość zaplanowana jest na lato 2013. Jednostka zostanie przekazana odbiorcy około rok przed pierwotnie planowanym terminem (Wodowanie Minnesoty, 2012-11-12, USS Minesota już jutro, 2012-10-26).

Po odebraniu okrętu US Navynie rozpocznie on od razu działań operacyjnych. Jednostka będzie musiała zostać poddana kolejnej serii testów morskich, realizowanych m.in. przez członków przyszłej załogi. Działania te posłużą też do dalszego szkolenia marynarzy oraz ich lepszego zgrania przed pierwszymi pełnomorskimi misjami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.