Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FLIR Systems doposaży USCG

Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2013

Amerykańska spółka FLIR Systems poinformowała o otrzymaniu zlecenia od amerykańskiej straży wybrzeża (USCG) na dostawę niesprecyzowanej liczby zestawów optoelektronicznych Talon.

Zamówione głowice optoelektroniczne zostaną zabudowane m.in. w śmigłowcach Eurocopter HH/MH-65 Dolphin (na zdjęciu). Zawierające dzienno-nocne zestawy obserwacyjne, w tym m.in. w czujniki optoelektroniczne /podczerwieni, kamery telewizyjne, a także dalmierze laserowe, zestawy zwiększą zdolności operacyjne floty wiropłatów USCG / Zdjęcie: EADS

Porozumienie zostało zawarte w zeszłym tygodniu. Jego wartość sięga 23 mln USD. W ramach realizacji umowy, do końca br. FLIR dostarczy USCG nieujawnioną liczbę obserwacyjnych zestawów optoelektronicznych Talon. Zostaną one zabudowane w eksploatowanych przez tę formację wiropłatach: MH-60 Jayhawk i HH/MH-65 Dolphin.

Wybór przez USCG oferty FLIR nie jest zaskoczeniem. Producent ma już wieloletnie doświadczenie w kontaktach handlowych z różnymi komponentami armijnymi oraz służbami porządkowymi, zarówno w USA jak i za granicą. Zabudowaniem zamówionych przez straż wybrzeża zestawów zajmą się zakłady w Billerica w stanie Massachusetts.

Zakup zestawów obserwacyjnych Talon stanowi kolejny etap modernizacji i rozbudowy potencjału operacyjnego USCG. Podobnie jak m.in. wdrażanie do służby kolejnych egzemplarzy samolotów patrolowych HC-144A (14 HC-144A dla US Coast Guard, 2012-07-30, Trenażer HC-144A dla USCG, 2013-05-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.