Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Fuchs 1A8 dla Bundeswehry

Wojska lądowe, 23 maja 2013

Rheinmetall otrzymał zlecenie od wojsk lądowych Niemiec na modernizację kolejnych 25 kołowych transporterów opancerzonych Fuchs do standardu 1A8.

Fuchsy 1A8 otrzymały dodatkowe panele pancerza pod podłogą, we wnękach nadkoli oraz kadłuba. Dodatkowo zwiększono grubość szkła pancernego wizjerów oraz zainstalowano maty przeciwodłamkowe wewnątrz pojazdu. Wzmocniono też strukturę pojazdu. Dzięki temu wzrósł stopień ochrony przeciwminowej i przeciwbalistycznej. Bazując na doświadczeniach afgańskich zdecydowano się też na zainstalowanie zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia / Zdjęcie: Rheinmetall

Umowa została anonsowana wczoraj. Jej wartość sięga 36 mln Euro. W ramach porozumienia, niemiecki koncern zmodernizuje do standardu 1A8 (Prezentacja Fuchsa 1A8, 2008-11-01) 25 kolejnych transporterów Fuchs. Zwiększy to ogólną liczbę modernizowanych pojazdów tego typu do 177 (Bundeswehra modernizuje Fuchsy, 2010-09-17), spośród których co najmniej 123 zostały już przekazane Bundeswehrze.

Jest to już kolejne w tym roku zlecenie niemieckich wojsk lądowych dotyczące wozów rodziny Fuchs. W lutym Rheinmetall otrzymał zamówienie na 7 pojazdów w wersji saperskiej KAI (Kampfmittelaufklärung und –identifizierung) o wartości 37 mln Euro. Dostawy mają rozpocząć się w listopadzie br. i trwać przez rok.

Fuchsy występują w 5 odmianach, spośród których 3 niemieckie wojska lądowe zamawiają po raz pierwszy. Są to: łączności (7 pojazdów), dowodzenia i kierowania ogniem (5), meteorologiczny (4), rozpoznania (6), saperski (3). Zwiększa to ogólną liczbę odmian tych wozów eksploatowanych przez wojska lądowe Niemiec do 16.

Dostawy zamówionych pojazdów mają rozpocząć się pod koniec 2014 i trwać do 2016. Bezpośrednim zleceniodawcą prac modernizacyjnych jest federalne biuro ds. wyposażenia, technologii informacyjnych i wsparcia (BAAINBw).

Przekazywane stopniowo pojazdy będą używane przede wszystkim podczas misji zagranicznych niemieckiej armii, w tym prawdopodobnie w Afganistanie po 2014 (Zmniejszenie niemieckiego kontyngentu ISAF, 2012-10-16). Wozy mają też służyć do szkolenia w kraju załóg, które w przyszłości wejdą w skład sił ekspedycyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.