Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Warrior Web

Wojska lądowe, 24 maja 2013

Amerykańska DARPA poinformowała o finalizacji pierwszego etapu testów realizowanych w ramach programu Warrior Web, mającego na celu opracowanie urządzenia zwiększającego wydolność fizyczną żołnierza na polu walki.

Warrior Web opracowywany jest z myślą o zwiększeniu wydolności fizycznej żołnierza na polu walki / Rysunek: DARPA

Celem programu Warrior Web jest opracowanie egzoszkieletu, ułatwiającego żołnierzowi operowanie na polu walki. Urządzenie opracowywane jest w pierwszej kolejności z myślą o zwiększeniu stopnia ochrony tych części ciała operatora (np. łokci, kolan i przylegających do nich tkanek miękkich), które wskutek masy przenoszonego przez niego ekwipunku, czy działania na polu walki, narażone są na największe uszkodzenia.

Prowadzone przez DARPA prace rozwojowe mają też na celu zwiększenie wydolności fizycznej żołnierza. Egzoszkielet będzie miał za zadanie podniesienie efektywności pracy mięśni operatora, jednocześnie redukując stopień jego zmęczenia, poprzez równomierne rozłożenie obciążenia na wszystkie części ciała.

Duża zaletą urządzenia mają być niskie koszta jego użycia. Opracowywany egzoszkielet potrzebować będzie do pracy jedynie 100 W energii elektrycznej, pobieranej z baterii, dołączonej do zestawu.

Program rozwojowy Warrior Web podzielony został na 2 oddzielne etapy. Pierwszy z nich (Alpha) zakłada opracowanie i przetestowanie konkretnych rozwiązań technologicznych związanych m.in. z ochroną ciała operatora, czy analizą pracy jego organizmu w czasie wysiłku fizycznego. Trwająca 5 miesięcy faza Alpha zbliża się ku końcowi. Po niej nastąpi analiza wyników.

Kolejny etap programu (Bravo) ma rozpocząć się jesienią br. Jego celem będzie opracowanie kompleksowego prototypu urządzenia, które zostanie następnie przetestowane w rzeczywistych warunkach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.