Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwie ofiary katastrofy T-38C

Lotnictwo wojskowe, 24 kwietnia 2008

Wczoraj w bazie Columbus rozbił się szkolny T-38C Talon. Obaj lecący nim lotnicy zginęli.

W środę o 12:30 w bazie Columbus w stanie Mississipi rozbił się naddźwiękowy szkolny samolot T-38C. Dwóch pilotów zginęło. Nieoficjalnie wiadomo, że obaj się katapultowali w czasie startu, ale bez powodzenia.

Samolot rozbił się na pasie startowym, który pozostawał zamknięty do 14:00. 8 samolotów T-6 Texan, które w tym czasie wykonywały loty treningowe, musiały lądować w Golden Triangle Regional Airport.

To kolejna w ciągu kilkunastu miesięcy katastrofa samolotów z bazy Columbus. 18 stycznia 2007 T-38C wleciał w stado kaczek, które uszkodziły osłonę kabiny. Piloci, którzy się katapultowali, doznali poważnych obrażeń. 28 listopada 2007 zderzyły się dwa Texany. Czterej piloci katapultowali się nie doznając obrażeń.

T-38C to zmodernizowany dwusilnikowy samolot szkolny wyposażony w glass cockpit i mocniejszy napęd. Oblot prototypu pierwotnej wersji T-38 miał miejsce w 1959.


Drukuj Góra