Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japońska policja kupuje Eurocoptery

Lotnictwo wojskowe, 27 maja 2013

Eurocopter Japan zawarł ostatnio kontrakty z japońskim Narodowym Biurem Policji na dostawę 4 czterech śmigłowców – jednego EC155 B1, jednego AS365 N3+ i dwóch  EC135 P2e.

Obecnie w Japonii używanych jest 57 śmigłowców Dauphin. Ich operatorami są jednostki policji, straży pożarnej, agencje reagowania kryzysowego i stacje telewizyjne / Zdjęcie: Eurocopter

Nowe wiropłaty zostaną skierowane do 4 różnych prefektur policji. Jako pierwsze, swoje śmigłowce EC135 P2e, już w przyszłym roku, odbiorą prefektury Osaka i Fukuoka. Typ ten jest bardzo popularny w Kraju Kwitnącej Wiśni. Aktualnie używanych jest tam aż 75 EC135 (EC135 dla japońskiej marynarki, 2009-03-03).

EC155 B1, będący pierwszym tego typu śmigłowcem nabytym przez Narodowe Biuro Policji, trafi do prefektury Hyogo w 2015. W tym samym roku policji z prefektury Hiroshima zostanie przekazany AS365 N3+.

Narodowe Biuro Policji eksploatuje obecnie w całym kraju 29 lekkich dwusilnikowych i średnich śmigłowców Eurocoptera. Są one używane do zadań policyjnych, zapobiegania przestępczości, patroli poszukiwawczo- Obecnie w Japonii używanych jest 57 śmigłowców Dauphin. Ich operatorami są jednostki policji, straży pożarnej, agencje reagowania kryzysowego (Dauphin z łącznością satelitarną, 2013-03-28) i stacje telewizyjne.

Oprócz tego we flocie Narodowego Biura Policji znajdują się także śmigłowce produkowane przez koncern AgustaWestland (Kolejne śmigłowce dla japońskiej policji, 2013-03-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.