Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga Noc Robotów

Przemysł zbrojeniowy, 29 maja 2013

Kilka dni temu w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów odbyła się druga już edycja Nocy Robotów PIAP, połączona z konferencją i wystawą, którą odwiedziło 5,5 tys. gości.

Wystawa zgromadziła ok. stu robotów różnych typów, w tym urządzenie inspekcyjne Gryf, najnowszy produkt PIAP

Impreza odbyła się późnym wieczorem 24 maja br. na terenie PIAP. Jej patronem głównym było Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zaś patronat honorowy objęli m.in. minister gospodarki, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Komendant Główny Policji.

Noc Robotów PIAP otworzyła debata na temat rodzimej myśli technicznej i rozwoju robotyki oraz wpływu osiągnięć technologicznych na polską i światową gospodarkę. Prelegentami podczas konferencji byli Dyrektor PIAP dr inż. Jan Jabłkowski, Dyrektor NCBiR prof. dr hab. inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski, Zastępca Dyrektora ds. Inteligentnych Systemów Bezpieczeństwa PIAP prof. nzw. dr inż. Piotr Szynkarczyk, Dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Gospodarki Sebastian Christow, Maciej Cader z Ośrodka Systemów Mobilnych PIAP oraz Karolina Zawieska z Ośrodka Systemów Bezpieczeństwa PIAP.

Podkreślali oni wzrastające znaczenie robotyki i nieodwracalną tendencję do coraz szerszego zastosowania maszyn, nie tylko w przemyśle i służbach bezpieczeństwa, ale np. w rehabilitacji chorych. Zwrócili przy tym uwagę na bardzo szybki zwrot nakładów, co następuje w ciągu kilku miesięcy, a maksymalnie 2 lat. Niestety, nasycenie polskiej gospodarki robotami jest mniejsze niż w innych krajach UE, co z drugiej strony stwarza duże szanse dla rodzimych producentów.

Charakter imprezy wykraczał jednak daleko poza dedykowane roboty dla saperów. Ze względu na otwarty charakter, nie zabrakło na nim robota NAO, który jest w stanie odtwarzać większość ruchów ludzkiego ciała, w tym taniec

Głównym elementem Nocy Robotów był jednak wystawa pod tytułem Odkryj Nieznane, którą odwiedziło 5,5 tys. osób, w tym wiele dzieci. Prezentowano na niej ok. stu robotów, w tym antyterrorystycznych, przemysłowych i bsl. Goście mieli przy tym możliwość kierowania częścią z nich, co sprawdziło się doskonale szczególnie wobec robotów inspekcyjnych z PIAP, charakteryzujących się intuicyjnym wręcz sterowaniem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.