Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy ATR 72-600 w Meksyku

Lotnictwo cywilne, 04 czerwca 2013

Jedna z największych linii regionalnych w Meksyku – Aeromar – odebrała dziś pierwszego ATR 72-600, przystosowanego do przewozu 68 pasażerów. Jest to pierwszy samolot tego typu w kraju.

ATR 72-600 w barwach meksykańskiej linii Aeromar / Zdjęcie: ATR

W ramach porozumienia zawartego z Air Lease Corporation (ALC), przewoźnik będzie użytkował 2 tego typu statki powietrzne, stając się pierwszym operatorem ATR serii -600 w Ameryce Łacińskiej (Oblot ATR 42-600, 2010-03-05, Certyfikat FAA dla ATR serii -600, 2013-04-30). Co więcej, jest to także pierwszy w tym regionie samolot turbośmigłowy komunikacji regionalnej o pojemności poniżej 70 miejsc.

Meksykański przewoźnik jest długoletnim klientem konsorcjum ATR. Obecnie w jego flocie znajduje się 10 ATR 42-500 i 4 ATR 42-320. Nowo pozyskane ATR 72-600 zastąpią te ostatnie, obsługując połączenia ze stolicy kraju Mexico City, do mniejszym miast, jak Poza Rica, San Luis Potosi czy Ciudad Victoria.

W całej Ameryce Łacińskiej 30 użytkowników eksploatuje łącznie ponad 160 samolotów ATR.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra