Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne F-15K dla Korei

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 kwietnia 2008

Wczoraj sfinalizowano zapowiadaną od dawna umowę między władzami w Seulu a Boeingiem, na dostawę samolotów F-15K o wartości 2,3 mld USD.


Nowe F-15K mają wzmocnić potencjał uderzeniowy południowokoreańskiego lotnictwa wojskowego. W połączeniu z nowymi pociskami klasy powietrze-powierzchnia o dużej precyzji rażenia, zapewni to możliwość ewentualnego niszczenia atomowych instalacji Korei Północnej / Zdjęcie: Boeing

Jest to część planów Korei Południowej, odmłodzenia swoich wojsk lotniczych. Łącznie mają się one wzmocnić 120 nowoczesnymi samolotami, które zastąpią do 2019 starzejące się F-4 i F-5. Do tej pory Koreańczycy zakupili 40 F-15K (samolot oparty na wersji E/F), których dostawy zakończą się w tym roku.

Obecna umowa miała doprowadzić do pozyskania 20 maszyn. Udało się jednak - za tę sama cenę - uzyskać 21 egz. Zostaną one dostarczone w latach 2010-2012. W tym samym czasie planowany jest zakup nowych pocisków samosterujących, w które mają być uzbrojone samoloty. Seul wyraził zainteresowanie bronią typu AGM-158 JASSM, pociskami o zasięgu 370 km i rozrzutem jedynie 2,3 m.

W trzeciej fazie programu ma być zakupionych 60 samolotów. Przetarg w tej sprawie zostanie ogłoszony prawdopodobnie w 2011, a dostawy mają przypaść na lata 2014-2019. Koreańczycy są zainteresowani wyłącznie samolotami wykonanymi w technologii stealth, co praktycznie wskazuje już na F-35.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.