Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne zlecenie na HMDS

Wojska lądowe, 05 czerwca 2013

Chemring Group poinformowała o otrzymaniu przez jej spółkę zależną, Niitek, kolejnego zlecenia na dostawę części zamiennych do użytkowanych przez US Army wozów Husky z zainstalowanym HMDS.

Głównymi użytkownikami Husky HMDS są USA i Kanada, które do tej pory zamówiły co najmniej 250 wozów. Oferowane przez Niitek pojazdy zostały nabyte także przez Australię, Hiszpanię oraz Turcję / Zdjęcie: US Army

Wartość zlecenia wynosi 76 mln USD. Kontrakt jest elementem większego wieloletniego porozumienia zawartego pomiędzy wojskami lądowymi USA i Niitek w kwietniu 2012. Jego wartość ostateczna może wynieść nawet 579 mln USD. Okres obowiązywania umowy kończy się w maju 2014.

Warto przypomnieć, że jest to już kolejne, na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy, zamówienie na części zamienne do użytkowanych przez US Army wozów Husky. Poprzednie zostały ogłoszone pod koniec kwietnia (Części zamienne dla Husky HMDS, 2013-04-29) oraz w lutym. Może to świadczyć o intensywnej eksploatacji pojazdów przez stacjonujące w Afganistanie oddziały wojsk lądowych USA.

Zainstalowany w wozach Husky HMDS (Husky Mounted Detection System) georadar z rodziny Visor (2500 lub 3200), z trzema lub czterema antenami, służy do wykrywania ładunków wybuchowych. Ich oznaczanie na mapach cyfrowych możliwe jest dzięki użyciu GPS. Zebrane w ten sposób dane przesyłane są do centrum dowodzenia w trybie niejawnym, przy pomocy modułów kryptograficznych SAASM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.