Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chile planuje zakup używanych AAV-7

Wojska lądowe, 10 czerwca 2013

Według doniesień medialnych Chile planuje zakup używanych amfibii AAV-7 pochodzących z magazynów Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC).

Zanim amerykańskie AAV-7 trafią do Chile, będą musiały zostać poddane generalnemu remontowi i częściowej modernizacji. Odpowiadać ma za to m.in. BAE Systems Global Combat Systems / Zdjęcie: USMC

Chile zamierza zakupić 12 amerykańskich amfibii: 10 w konfiguracji transportowej oraz po jednym wozie dowodzenia i zabezpieczenia technicznego. Negocjacje w sprawie nabycia AAV-7 trwają co najmniej od początku 2012. Pierwsze egzemplarze miałyby trafić do nowego użytkownika już w 2014.

Zanim jednak Chile odbierze pierwszą partię amfibii, te mają zostać poddane generalnemu remontowi i częściowej modernizacji. W grę wchodzi przede wszystkim zwiększenie mocy zespołu napędowego pojazdów.

LSDH 91 Sargento Aldea, jeszcze jako Foudre, w barwach marynarki wojennej Francji. Okręt został odkupiony przez Chile od Francji w 2011, za 80 mln USD / Zdjęcie: MO Francji

Po ich wprowadzeniu do służby, chilijskie AAV-7 mają stacjonować na pokładzie okrętu desantowego LSDH 91 Sargento Aldea (ex-francuski Foudre) typu Foudre, służąc jako środek transportu liczącej 1 400 żołnierzy brygady piechoty morskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.