Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatni Amazonas przekazany

Marynarka wojenna, 21 czerwca 2013

BAE Systems poinformowało o przekazaniu Brazylii ostatniego okrętu patrolowego typu Amazonas, BNS Araguari (P122).

Okręty patrolowe typu Amazonas (na zdjęciu BNS Amazonas) będą użytkowane m.in. do patrolowania wód brazylijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Zawarte w styczniu 2012 porozumienie z BAE Systems zawiera w sobie opcję transferu technologii, dzięki czemu Brasília będzie mogła rozpocząć w przyszłości program budowy kolejnych patrolowców w rodzimych stoczniach / Zdjęcie: Defesa Global

Uroczystość przekazania BNS Araguari odbyła się dzisiaj na terenie bazy morskiej Royal Navy w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii. W tym samym miejscu Brazylia odbierała wcześniejsze 2 jednostki typu Amazonas: BSN Amazonas (P120) oraz BNS Apa (P121) (Drugi patrolowiec dla Brazylii, 2012-12-04).

BNS Araguari wyjdzie w najbliższym czasie w morze i uda się w kierunku Brazylii. Zanim jednak dobije do portu morskiego w Rio de Janeiro, odbędzie serię kurtuazyjnych wizyt w państwach Europy i zachodniej Afryki.

Odbiór BNS Araguari oznacza wypełnienie przez BAE Systems postanowień porozumienia zawartego ze stroną brazylijską, które ogłoszone zostało w styczniu 2012 (Patrolowce dla Brazylii, 2012-01-03). Przypomnijmy, że pierwotnie wspomniane jednostki miały trafić do straży wybrzeża Trynidadu i Tobago. Ostatecznie jednak państwo to wypowiedziało umowę, a producent został zobowiązany do zapłacenia ponad 200 mln USD odszkodowania niedoszłemu odbiorcy (Odszkodowanie dla Trynidadu i Tobago, 2012-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.