Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny wypadek w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 25 czerwca 2013

Śmigłowiec wojsk lotniczych Indii rozbił się na północy kraju. Śmierć poniosło 8 znajdujących się na jego pokładzie osób.

Rozbity dzisiaj śmigłowiec to najprawdopodobniej Mi-17W-5. Był jednym z około 60 wiropłatów wojsk lotniczych Indii zaangażowanych w pomoc ofiarom gwałtownych powodzi i osunięć ziemi, które nawiedziły w ostatnim czasie północ kraju / Zdjęcie: MO Indii

Do zdarzenia doszło dzisiaj  w godzinach popołudniowych na terenie północnego stanu Uttarakhand. Śmigłowiec, najprawdopodobniej Mi-17W-5, brał udział w akcji pomocy ofiarom powodzi i osunięć ziemi, które nawiedzi tę cześć kraju w ostatnich tygodniach. W koordynowanej przez wojska lotnicze operacji bierze udział około 60 wiropłatów.

Według wstępnych doniesień medialnych, na pokładzie śmigłowca znajdowało się 8 osób: 5 wojskowych (w tym najprawdopodobniej 2 pilotów) oraz 3 cywilów. Wszyscy ponieśli śmierć w katastrofie.

Przyczyny zdarzenia nie są znane. Na razie mówi się, że powodem katastrofy mogły być złe warunki pogodowe – ulewne deszcze i mgły. Mi-17W-5 to śmigłowce, które do służby w indyjskich wojskach lotniczych zaczęły wchodzić stosunkowo niedawno (Dostawy Mi-17 dla Indii, 2012-03-28).

Jest to już kolejny w ostatnich dniach wypadek z udziałem statku powietrznego indyjskich wojsk lotniczych. Wczoraj na zachodzie kraju rozbił się MiG-29 (MiG-29 rozbił się w Indiach, 2013-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra