Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny wypadek w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 25 czerwca 2013

Śmigłowiec wojsk lotniczych Indii rozbił się na północy kraju. Śmierć poniosło 8 znajdujących się na jego pokładzie osób.

Rozbity dzisiaj śmigłowiec to najprawdopodobniej Mi-17W-5. Był jednym z około 60 wiropłatów wojsk lotniczych Indii zaangażowanych w pomoc ofiarom gwałtownych powodzi i osunięć ziemi, które nawiedziły w ostatnim czasie północ kraju / Zdjęcie: MO Indii

Do zdarzenia doszło dzisiaj  w godzinach popołudniowych na terenie północnego stanu Uttarakhand. Śmigłowiec, najprawdopodobniej Mi-17W-5, brał udział w akcji pomocy ofiarom powodzi i osunięć ziemi, które nawiedzi tę cześć kraju w ostatnich tygodniach. W koordynowanej przez wojska lotnicze operacji bierze udział około 60 wiropłatów.

Według wstępnych doniesień medialnych, na pokładzie śmigłowca znajdowało się 8 osób: 5 wojskowych (w tym najprawdopodobniej 2 pilotów) oraz 3 cywilów. Wszyscy ponieśli śmierć w katastrofie.

Przyczyny zdarzenia nie są znane. Na razie mówi się, że powodem katastrofy mogły być złe warunki pogodowe – ulewne deszcze i mgły. Mi-17W-5 to śmigłowce, które do służby w indyjskich wojskach lotniczych zaczęły wchodzić stosunkowo niedawno (Dostawy Mi-17 dla Indii, 2012-03-28).

Jest to już kolejny w ostatnich dniach wypadek z udziałem statku powietrznego indyjskich wojsk lotniczych. Wczoraj na zachodzie kraju rozbił się MiG-29 (MiG-29 rozbił się w Indiach, 2013-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.