Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Obie nadbudówki HMS Queen Elizabeth na miejscu

Marynarka wojenna, 02 lipca 2013

Tylna nadbudówka przyszłego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth została połączona z resztą okrętu.

Mierząca 32 m długości i 31 m wysokości tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth w trakcie instalowania na pokładzie lotniskowca. Jej masa wynosi 753 t / Zdjęcie: Royal Navy

Wydarzenie odbyło się w ostatnich dniach na terenie stoczni Rosyth w Fife. Zespół dotarł na miejsce kilka dni wcześniej (HMS Queen Elizabeth skompletowany, 2013-06-24) z zakładów BAE Systems w Scotstoun w Szkocji (Nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa do wysłania do Rosyth, 2013-06-12). Prace wykończeniowe zostały zakończone w maju (Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa, 2013-05-13), po około 2 latach.

Zainstalowanie tylnej nadbudówki stanowi istotny moment w procesie budowy HMS Queen Elizabeth. Wszystkie elementy konstrukcji, które miały zostać dostarczone przez podwykonawców znajdują się już w Rosyth. Do zakończenia głównych prac nad lotniskowcem brakuje już tylko montażu kilku jego sekcji, w tym m.in. rampy startowej dla samolotów.

Postęp prac przy budowie HMS Queen Elizabeth pozwala wierzyć w dotrzymanie terminarzu wodowania okrętu, zaplanowanego na 2014. Wówczas też rozpoczną się prace wykończeniowe jednostki. Z kolei w 2017 rozpocząć się mają pierwsze próby morskie, poprzedzające przekazanie lotniskowca do służby w strukturach Royal Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.