Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obie nadbudówki HMS Queen Elizabeth na miejscu

Marynarka wojenna, 02 lipca 2013

Tylna nadbudówka przyszłego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth została połączona z resztą okrętu.

Mierząca 32 m długości i 31 m wysokości tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth w trakcie instalowania na pokładzie lotniskowca. Jej masa wynosi 753 t / Zdjęcie: Royal Navy

Wydarzenie odbyło się w ostatnich dniach na terenie stoczni Rosyth w Fife. Zespół dotarł na miejsce kilka dni wcześniej (HMS Queen Elizabeth skompletowany, 2013-06-24) z zakładów BAE Systems w Scotstoun w Szkocji (Nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa do wysłania do Rosyth, 2013-06-12). Prace wykończeniowe zostały zakończone w maju (Tylna nadbudówka HMS Queen Elizabeth gotowa, 2013-05-13), po około 2 latach.

Zainstalowanie tylnej nadbudówki stanowi istotny moment w procesie budowy HMS Queen Elizabeth. Wszystkie elementy konstrukcji, które miały zostać dostarczone przez podwykonawców znajdują się już w Rosyth. Do zakończenia głównych prac nad lotniskowcem brakuje już tylko montażu kilku jego sekcji, w tym m.in. rampy startowej dla samolotów.

Postęp prac przy budowie HMS Queen Elizabeth pozwala wierzyć w dotrzymanie terminarzu wodowania okrętu, zaplanowanego na 2014. Wówczas też rozpoczną się prace wykończeniowe jednostki. Z kolei w 2017 rozpocząć się mają pierwsze próby morskie, poprzedzające przekazanie lotniskowca do służby w strukturach Royal Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.