Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budapeszt kupi samoloty transportowe

Lotnictwo wojskowe, 02 lipca 2013

Ministerstwo Obrony Węgier poinformowało o rozpoczęciu procedury nabycia trzech samolotów transportowych. Rozważane są dwa warianty transakcji – 1 pasażerski i 2 transportowce lub 2 pasażerskie i 1 transportowiec.

Węgry już od dawna planowały wycofanie 4 An-26 i zastąpienie ich nowszymi samolotami w latach 2014-2015 / Zdjęcie: Photo-sharing

Budapeszt zamierza w ten sposób znacząco podnieść swoje możliwości przerzutu wojsk, jak i transportu sprzętu na duże odległości, czego bezustannie wymaga od swoich członków NATO. Lotnictwo węgierskie ma otrzymać również odpowiedni system szkolenia pilotów i przygotowania personelu obsługowego, a także wyposażenie naziemne i pakiet części zamiennych.

Węgierski resort obrony planuje wyasygnować na swoje przyszłe transportowce kwotę 5 mld forintów, co odpowiada 22 mln USD. Budapeszt nie kryje, iż za tę sumę możliwy będzie wyłącznie zakup samolotów używanych. Takie właśnie propozycji rząd Węgier oczekuje od wszystkich zainteresowanych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.