Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpania kupuje Skeldary

Marynarka wojenna, 05 lipca 2013

Według doniesień medialnych marynarka wojenna Hiszpanii miała zdecydować się na zakup nieokreślonej liczby bezzałogowych śmigłowców Skeldar V-200.

Zakupione Skeldary będą najprawdopodobniej użytkowane do zadań patrolowych, zwiększających świadomość sytuacyjną okrętów Armada Española / Zdjęcie: Avionics Intelligence

Informację taką podał portal Infodefensa, powołujący się na źródła rządowe. Wartość zawartego porozumienia ma sięgać 2,5 mln Euro. Źródło nie podało liczby zakupionych zestawów bezzałogowych ani terminarzu ich dostaw. Podmiotem zamawiającym jest odpowiadająca w marynarce wojennej Hiszpanii za zakupy uzbrojenia Dirección de Abastecimiento y Transportes.

Zakup bezzałogowców to m.in. wynik doświadczeń wyniesionych przez Hiszpanów z wielonarodowych misji wojskowych, w tym m.in. unijnej Atalanta, realizowanej na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego. O potrzebie wprowadzenia do służby tego typu wyposażenia Madryt informował już w połowie 2010.

Skeldary mają w przyszłości stacjonować na pokładach wybranych okrętów wojennych Armada Española. Wybór oferty Saaba jest tym istotniejszy, że szwedzki producent musiał rywalizować z silną konkurencją m.in. w postaci Camcoptera S-100 austriackiej Schiebel Elektronische Gerate GmbH (IDEX: Integracja I-Master z S-100, 2013-02-22, Ultrasi zestrzelili w Somalii austriacki bsl, 2013-06-20), Scan Eagle amerykańskiego Boeinga czy Pelicano hiszpańskiej Indry.

Wpływ na decyzję o wyborze szwedzkiej konstrukcji mogły mieć pozytywne wyniki niedawnych prób Skeldara, realizowanych na terenie Szwecji i USA (Postępy Skeldara V-200, 2013-05-15). W komentarzu do wydarzenia, producent bezzałogowca informował o ich obserwacji przez przedstawicieli potencjalnych nabywców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.