Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne niszczyciele Aegis dla Japonii

Marynarka wojenna, 08 lipca 2013

Resort obrony Japonii zamierza wprowadzić do służby dodatkowe dwa niszczyciele wyposażone w system zarządzania walką Aegis z pociskami SM-3.

Japoński niszczyciel typu Atago, JDS Atago (DDG-177), wyposażony w system Aegis / Zdjęcie: US Navy

Informację taką podała przed kilkoma dniami główna japońska agencja prasowa, Kyodo. Według jej relacji, resort obrony Japonii rozważa zakup 2 nowych niszczycieli z systemem Aegis wyposażonych w antyrakiety SM-3.

Nowe okręty miałyby zostać zamówione w latach 2015-2016. Weszłyby wówczas do służby w 2020. Nie wiadomo, o jaki typ niszczycieli chodzi władzom w Tokio. Najprawdopodobniej byłyby to dodatkowe 2 jednostki typu Atago, stanowiące uzupełnienie 2 okrętów przyjętych do służby w latach 2007-2008.

Przypomnijmy, że Japonia dysponuje już 4 niszczycielami typu Kongō, wyposażonymi w system Aegis z SM-3 (Nieudana próba antyrakietowa, 2008-11-20. Wspomniane 2 okręty typu Atago przechodzą obecnie modernizację wyposażenia pokładowego, mającą w rezultacie umożliwić przenoszenie przez nie omawianych antyrakiet. Według dostępnych informacji, proces ten ma zakończyć się w 2018.

Plany zakupu 2 dodatkowych niszczycieli z systemem Aegis mają związek z północnokoreańskim programem rakietowym. W okresie niedawnego wzrostu napięć na Półwyspie Koreańskim, Tokio zdecydowało się na rozmieszczenie na wodach Morza Japońskiego 2 niszczycieli typu Kongō. Decyzja ta wiązała się z próbą umieszczenia przez Pjongjang na orbicie satelity pogodowego (Unha-3 na stanowisku startowym, 2012-12-03, Północnokoreański satelita na orbicie , 2012-12-13).

W ocenie komentatorów, wydarzenie to stanowiło de factopróbę rakiety nośnej Unha-3 (Mleczna Droga 3). Warto dodać, że w przeszłości dochodziło już do podobnych wydarzeń (Mobilizacja antyrakietowa w Japonii, 2009-03-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.