Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab potwierdza sprzedaż Skeldarów

Marynarka wojenna, 11 lipca 2013

Szwedzki producent potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne na temat sprzedaży nieokreślonej liczby bezzałogowych śmigłowców Skeldar V-200. Dostawy mają być zrealizowane jeszcze w bieżącym roku.

Hiszpańskie zapotrzebowanie na wprowadzenie do służby bezzałogowych wiropłatów to wynik doświadczeń z udziału w wielonarodowych misjach wojskowych, w tym m.in. unijnej - Atalanta / Zdjęcie: Avionics Intelligence

Informacja na ten temat została opublikowana dzisiaj. Producent potwierdził w niej zawarcie porozumienia o sprzedaży nieokreślonej liczby zestawów bsl Skeldar V-200 w wersji morskiej. Będą więc przystosowane do stacjonowania na pokładach okrętów nawodnych marynarki wojennej państwa-odbiorcy. 

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Saab nie podał nazwy nabywcy Skeldarów. Najprawdopodobniej jest nim Hiszpania. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu portal Infodefensa, powołując się na źródła rządowe w Madrycie, informował że marynarka wojenna tego państwa zdecydowała się na zakup bezzałogowców szwedzkiego producenta (Hiszpania kupuje Skeldary, 2013-07-05).

W 2010 Hiszpanie mieli ogłosić zapotrzebowanie na tego typu statki powietrzne. Docelowo mają one stacjonować na pokładach wybranych okrętów nawodnych Armada Española. Hiszpańskie Skeldary, zakładając potwierdzenie się medialnych doniesień, będą używane m.in. do zadań patrolowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.