Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Soteria od Raytheona

Wojska lądowe, 17 lipca 2013

Amerykański producent poinformował o opracowaniu nowego urządzenia służącego do wykrywania i klasyfikowania improwizowanych ładunków wybuchowych (IED), pod nazwą Soteria.

Zainstalowane na pokładach pojazdów wojskowych zestawy Soteria mają pozwolić ich operatorom na wczesne wykrycie oraz zaklasyfikowanie znajdujących się na ich drodze improwizowanych ładunków wybuchowych. Urządzenie zostało opracowane przez Raytheon UK przy współpracy z Laser Optical Engineering Ltd / Zdjęcie: US Army

Opracowane przez Raytheon rozwiązanie ma na celu umożliwienie żołnierzom skuteczniejszej detekcji oraz klasyfikacji improwizowanych ładunków wybuchowych, napotykanych w czasie realizacji zadań. Soteria instalowana jest na pojazdach wojskowych, użytkowanych m.in. w konfliktach asymetrycznych, jak np. w Afganistanie czy Mali.

Wchodzące w skład całego zestawu optyczne środki obserwacji i analizy pola walki, pozwalają znajdującym się wewnątrz pojazdu operatorom na wczesne wykrycie oraz zaklasyfikowanie znajdującego się na ich drodze ładunku wybuchowego. Przeprowadzone próby poligonowe potwierdziły niski margines błędu pracy urządzenia, a tym samym jego skuteczność w ocenie kształtu, rozmiaru oraz dokładnej lokalizacji IED.

Wartościową cechą Soterii jest też możliwość wykrywania ładunków wybuchowych zbudowanych bez zastosowania elementów metalowych. Zwiększa to skuteczność oferowanego przez Raytheon produktu, przewyższającą urządzenia bazujące na georadarach, jak np. pojazdy saperskie Husky z zainstalowanym zestawem MDS (Husky Mounted Detection System) (Części zamienne dla Husky HMDS, 2013-04-29).

Poza wykrywaniem IED w trakcie patrolu, czy walki, Soteria może zostać użyta do działań związanych z rozminowywaniem danego obszaru. Wówczas urządzenie może współpracować z innymi typami zestawów saperskich, m.in. pojazdami ze wspomnianymi georadarami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.