Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny Hunter TR-12 dla Kolumbii

Wojska lądowe, 17 lipca 2013

Władze kolumbijskiego departamentu Huila miały zdecydować się na zakup drugiego samochodu patrolowego Hunter TR-12.

Zakupiony przez władze departamentu Huila Hunter TR-12 jest już montowany na terenie zakładów producenta, Armor International, zlokalizowanych w Bogocie. Jego przekazanie ma nastąpić na przestrzeni najbliższych miesięcy / Zdjęcie: Infodefensa

Informacja ta została podana przez portal Infodefensa. Władze departamentu Huila na południowym zachodzie kraju miały zdecydować się na zakup kolejnego samochodu patrolowego bazując na pozytywnych doświadczeniach z użytkowania pierwszego z nich, wprowadzonego do służby przed kilkoma miesiącami.

Przypomnijmy, że w połowie marca południowoamerykańskie media informowały o chrzcie bojowym pierwszego Huntera (Bojowy chrzest Huntera, 2013-03-19). Pojazd miast wesprzeć oddział policji zaatakowany przez bojówki partyzanckiego ugrupowania FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia).

Warto dodać, że decyzja w sprawie zakupu Hunterów została podjęta przez kolumbijski resort obrony m.in. właśnie z myślą o zwalczaniu FARC, a także podniesieniu poziomu bezpieczeństwa na państwowych autostradach (Kolumbia kupuje Huntery, 2012-11-27). Pojazdy mają zostać w ten sposób użyte do realizacji szeroko zakrojonego programu Meteor.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.