Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Desant z A400M

Lotnictwo wojskowe, 17 lipca 2013

Airbus Military przeprowadził próby wyładunku desantu z ładowni transportowca A400M. Wzięły w nich udział pojazdy i piechota.

Wyładunek desantu z wnętrza A400M. Jako pierwszy jedzie lekki czołg rozpoznawczy Scimitar / Zdjęcie: Airbus Military

Próby przeprowadzono w ośrodku badawczym RAF Boscombe Down, na terenie W. Brytanii. W ich trakcie przeprowadzono szybki desant pojazdów i żołnierzy z ładowni transportowca, bez zatrzymywania jego zespołu napędowego. Pozwala to na natychmiastowy start w przypadku zagrożenia lub przeciwdziałania przeciwnika.

Procedura taka stosowana jest podczas desantowania jednostek specjalnych, mających za zadanie opanowanie nieprzyjacielskiego lotniska w celu umożliwienia operowania z niego własnych statków powietrznych i bezpiecznego drogą powietrzną przerzucenia ludzi i sprzętu.

W ładowni A400M można pomieścić pojazdy i do 60 żołnierzy. Samolot przystosowany jest do transportu różnego rodzaju pojazdów inżynieryjnych (Pierwszy Terrier drive-by-wire dla Brytyjczyków , 2013-06-05) i wozów bojowych (Pierwsze dostawy wozów PPT, 2013-07-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.