Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FR kupuje bsl od ZEA?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lipca 2013

Rosyjskie media donoszą, że MO FR negocjuje zakup od ZEA dwóch bezzałogowców United 40. Byłby to pierwszy kontrakt ich producenta – ADCOM Systems.

Samolot bezzałogowy United 40 Block 5 stworzony przez ADCOM Systems. Bsl poza rozbudowanym systemem obserwacyjnym mogą przenosić uzbrojenie – do 10 pocisków rakietowych klasy powietrze-powierzchnia

W rosyjskich mediach pojawiły się informacje, że Ministerstwo Obrony FR negocjuje zakup od Zjednoczonych Emiratów Arabskich dwóch kompleksów z samolotami bezzałogowymi United 40 Block 5. Ich twórcą i producentem jest ADCOM Systems. Bsl tego typu poza rozbudowanym systemem obserwacyjnym mogą przenosić uzbrojenie – do 10 pocisków rakietowych klasy powietrze-powierzchnia Namord pod tylnymi skrzydłami. Byłyby to więc pierwsze bojowe samoloty bezzałogowe kupione przez Rosję.

Bsl United 40 Block 5 (United 40 oblatany, 2013-03-17) pokazano po raz pierwszy publicznie w lutym 2013 na wystawie IDEX w Abu Zabi (pierwotnie projekt nazywał się Yabhon Smart Eye 2). Według producenta, ten bezzałogowiec z płatem w układzie tandem o rozpiętości 17,5 metrów, napędzany dwoma silnikami hybrydowymi (spalinowo-elektrycznymi), lata na wysokości przelotowej 9 km i może przebywać w powietrzu ponad 100 godzin. Projektując United 40 ADCOM Systems miał wykorzystać technologie uzyskane od Izraela, ale pod pełną kontrolą strony arabskiej.

Do tej pory, w ramach nielicznych transakcji importu uzbrojenia Rosja kupiła dwie partie bsl od Izraela (Testy zmontowanych w FR izraelskich bsl, 2013-01-13). Rozwija też własne konstrukcje, ale bez większych sukcesów (Ośrodek bsl w MO FR, 2012-12-27, Ukraińskie silniki do rosyjskich bsl, 2012-07-26). Wejście do linii pierwszego rodzimego bojowego bsl jest zapowiadane na 2022 (Bbsl dla RSK MiG, 2013-06-03, Rosyjski bbsl ujawniony?, 2013-02-13, Wymagania na rosyjski bbsl, 2012-04-02). MO FR oficjalnie zaprzecza możliwości zakupu bezzałogowców od ZEA. ADCOM Systems – prywatna spółka inwestorów arabskich, nie zawarła jeszcze żadnego poważnego kontraktu na swe seryjne wyroby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.