Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AW139 dla Malty

Lotnictwo wojskowe, 22 lipca 2013

Siły zbrojne Malty podpisały umowę zakupu śmigłowca AgustaWestland AW139, z opcją na 2 kolejne.

AW139 włoskiej straży wybrzeża. Wkrótce śmigłowce tego typu trafią na Maltę, gdzie będą używane do przeciwdziałania nielegalnej imigracji i misji poszukiwawczo-ratowniczych / Zdjęcie: AgustaWestland

Pierwszy AW139 ma być przekazany maltańskim lotnikom w czerwcu przyszłego roku. Do 2015 Malta chce posiadać łącznie 3 śmigłowce tego typu, które posłużą do zadań patrolowania wód Morza Śródziemnego i misji poszukiwawczo-ratowniczych.

Razem z nimi planowane jest pozyskanie zintegrowanego pakietu wsparcia logistycznego. Producent ma także zapewnić szkolenie 10 pilotów, w tym 4 od podstaw i 20 członków personelu obsługi technicznej.

Zwiększenie potencjału lotnictwa wojskowego tego kraju realizowane jest w ramach Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych. Kilka dni temu premierzy Włoch i Malty, Enrico Letta i Joseph Muscat, wyrazili przekonanie, że Unia Europejska powinna bardziej zaangażować się w sprawę rozwiązania problemu napływu imigrantów.

Obydwa kraje od lat zmagają się z falą uchodźców z Afryki Północnej (Wodowanie Ubaldo Diciotti, 2013-07-16). W ramach zwalczania zjawiska nielegalnej imigracji Maltańczycy ściśle współdziałają z włoską strażą wybrzeża.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.