Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AW139 dla Malty

Lotnictwo wojskowe, 22 lipca 2013

Siły zbrojne Malty podpisały umowę zakupu śmigłowca AgustaWestland AW139, z opcją na 2 kolejne.

AW139 włoskiej straży wybrzeża. Wkrótce śmigłowce tego typu trafią na Maltę, gdzie będą używane do przeciwdziałania nielegalnej imigracji i misji poszukiwawczo-ratowniczych / Zdjęcie: AgustaWestland

Pierwszy AW139 ma być przekazany maltańskim lotnikom w czerwcu przyszłego roku. Do 2015 Malta chce posiadać łącznie 3 śmigłowce tego typu, które posłużą do zadań patrolowania wód Morza Śródziemnego i misji poszukiwawczo-ratowniczych.

Razem z nimi planowane jest pozyskanie zintegrowanego pakietu wsparcia logistycznego. Producent ma także zapewnić szkolenie 10 pilotów, w tym 4 od podstaw i 20 członków personelu obsługi technicznej.

Zwiększenie potencjału lotnictwa wojskowego tego kraju realizowane jest w ramach Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych. Kilka dni temu premierzy Włoch i Malty, Enrico Letta i Joseph Muscat, wyrazili przekonanie, że Unia Europejska powinna bardziej zaangażować się w sprawę rozwiązania problemu napływu imigrantów.

Obydwa kraje od lat zmagają się z falą uchodźców z Afryki Północnej (Wodowanie Ubaldo Diciotti, 2013-07-16). W ramach zwalczania zjawiska nielegalnej imigracji Maltańczycy ściśle współdziałają z włoską strażą wybrzeża.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.