Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Araguari idzie w kierunku Brazylii

Marynarka wojenna, 06 sierpnia 2013

Ostatni z trzech brazylijskich okrętów patrolowych typu Amazonas, BNS Araguari (P122), opuścił Wielką Brytanię i idzie w kierunku portu morskiego w Rio de Janeiro.

Okręty typu Amazonas będą angażowane do patrolowania wód brazylijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej (głównie złóż ropy naftowej i łowisk) na południowym Atlantyku / Zdjęcie: Ship Spotting

BNS Araguari jest jednym z 3 okrętów patrolowych typu Amazonas, zakupionych przez Brazylię na przełomie 2011/2012 (Patrolowce dla Brazylii, 2012-01-03. Patrolowiec został przekazany Brazylijczykom w czerwcu (Ostatni Amazonas przekazany, 2013-06-21). Od tego czasu znajdował się na terenie portu w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii i oczekiwał na zakończenie szkolenia jego załogi.

Ostatni z Amazonas znajdzie się w Brazylii we wrześniu. Wcześniej okręt odbędzie serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich państw Europy Zachodniej oraz Afryki. Dobijając do Rio de Janeiro, patrolowiec dołączy do BNS Amazonas (P120) (Amazonas w Brazylii, 2012-10-10) i BNS Apa (P121) (BNS Apa w Brazylii, 2013-05-27).

Warto zaznaczyć, że poza kupnem samych patrolowców, pierwotnie przeznaczonych dla Trynidadu i Tobago (Odszkodowanie dla Trynidadu i Tobago, 2012-11-19), Brazylia zagwarantowała sobie również transfer technologii niezbędnej do samodzielnej budowy kolejnych Amazonas. Pozwoli to na zaangażowanie w cały proces brazylijskich przedsiębiorstw stoczniowych, umożliwiając ich rozwój oraz zmniejszenie kosztów produkcji okrętów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.