Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar w porcie lotniczym Jomo Kenyatta

Lotnictwo cywilne, 07 sierpnia 2013

Dziś rano w międzynarodowym porcie lotniczym Jomo Kenyatta, lezącym 15 km od stolicy Kenii – Nairobi wybuchł pożar. Nie odnotowano ofiar w ludziach, ani uszkodzeń bazujących tam statków powietrznych.

Zdjęcie: allafrica

Pożar wybuchł o godz. 4:35 czasu miejscowego (5:45 czasu polskiego), w terminalu lotów międzynarodowych. Pasażerowie zostali natychmiast ewakuowani. Nikt z nich, ani też personelu portu, czy ratowników zajmujących się akcją gaśniczą nie odniósł obrażeń.

Pożar ugaszono po kilku godzinach. Kenya Airports Authority, instytucja zarządzająca cywilnymi portami lotniczymi w Keni poinformowała, że port Jomo Kenyatta został zamknięty do odwołania. Wszystkie samoloty, które miały lądować w Nairobi przekierowano na inne lotniska w Kenii.

Dzisiejszy pożar to drugi poważny kłopot władz portu Jomo Kenyatta. Dwa dni temu awaria pompy paliwa lotniczego spowodowała znaczne opóźnienia lotów. Część samolotów musiano przekierować na lotniska w Ugandzie i Rwandzie. Nie wiadomo, czy obydwa incydenty są ze sobą związane.

Międzynarodowy port lotniczy Jomo Kenyatta zajmuje 7. miejsce w Afryce pod względem liczby pasażerów. W 2011 odprawiono tu ponad 5.8 podróżnych. Rząd kenijski już zapowiedział utworzenie specjalnej komisji pod przewodnictwem ministra transportu, która ma zbadać przyczyny dzisiejszego pożaru.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.